Twój naturalny zapach

Specjaliści uważają nos za najbardziej erogenną strefę ludzkiego ciała. Kobiety wykorzystują ten organ każdego dnia, a wiele z nich robi z niego użytek podczas wyboru życiowego partnera. Często rezygnują z pewnych znajomości tylko ze względu na to, że mężczyzna nie pachniał zbyt dobrze.

Niektóre części twojego ciała są szczególni zaangażowane w produkcję naturalnego zapachu: pachy, pachwiny, stopy oraz niewielki kawałek skóry za uszami. Wydzielana przez te miejsca woń, to nic innego jak twój indywidualny zapach. Jeżeli należysz do mężczyzn, którzy z nadmierną troską podchodzą do kwestii usuwania wszelkich naturalnych zapachów, powinieneś się nad tym poważnie zastanowić. Zbyt częste mycie ciała oraz przesadne używanie dezodorantów doprowadza do usuwania informacji zapachowych, co może po prostu kobietę zniechęcać.

Okazuj się, że zapach mężczyzny mówi o jego odporności na choroby, płodności czy orientacji seksualnej. Badania naukowe (przeprowadzone w Monell Chemical Senses Centre w Filadelfii) wyraźnie mówią o pewnej szczególnej zdolności kobiet do rozpoznawania orientacji seksualnej na podstawie męskiego potu

Mimo wszystko, nie omijaj łazienki

Naturalny ludzki zapach, to nie to samo co woń znoszonych ubrań i brudnych skarpetek. Nie pozbywaj się jednak pochopnie umywalki, wanny i prysznica – korzystaj z nich regularnie i stosuj odpowiednie kosmetyki. Nie obawiaj się. Twój indywidualny zapach jest wyczuwalny nawet po umyciu i spryskaniu się perfumami. Zachowaj jednak umiar. Stosuj raczej eau de cologne, niż eau de toilette czy eau de parfum. Te ostatnie są o wiele silniejsze i niektóre kobiety mogą ich po prostu nie tolerować. Sprawdzoną metodą na to jak dobrze wyważyć ilość perfum jest wejście w chmurę perfum rozpryskiwanych w powietrze.

Naprawdę męskie perfumy

Używaj wody kolońskiej, która zawiera zapach wetiweru, mchu lub drzewa cedrowego. Składniki te są od wielu lat wykorzystywane w produkcji kosmetyków dla mężczyzn. Charakteryzuje je to, że wywołują u kobiet efekt podobny do stanu pobudzenia seksualnego. Dlatego wydają się tak atrakcyjne dla ich zmysłów.