Warszawa

Męskie, szorstkie, często międzypartyjne... Przyjaźnie w polityce

16 listopada 2015, 10:19
Łączy ich nie tylko cięty język ale i wzajemna sympatia. "On jest cyniczny, ale i uroczy. Szanuję go, mam do niego słabość. Przed programami telewizyjnymi często umawiamy się, których tematów nie poruszać. Muszę powiedzieć, że zawsze dotrzymuje słowa" - powiedział dla "Wprost" polityk PO o Jacku Kurskim
Łączy ich nie tylko cięty język ale i wzajemna sympatia. "On jest cyniczny, ale i uroczy. Szanuję go, mam do niego słabość. Przed programami telewizyjnymi często umawiamy się, których tematów nie poruszać. Muszę powiedzieć, że zawsze dotrzymuje słowa" - powiedział dla "Wprost" polityk PO o Jacku Kurskim / Newspix
"W polityce nie ma przyjaźni, są tylko interesy" - pisał Leszek Miller w "Anatomii Siły". Wśród polityków bliskie relacje pojawiają się niezwykle rzadko, jednak kiedy już się nawiążą, podziały partyjne przestają mieć znaczenie. Zobacz galerię!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Tematy:
polityka schetyna przyjaźń Niesiołowski sikorski tusk Giertych

Powiązane

Komentarze(17)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Archiwista
  2015-11-17 12:34:51
  Kilka lat temu Jacek Kurski - z wyraznej inspiracji prezesa - ordynarnie kupczyl mandatami poselskimi, ktore oferowal, jakby to byl rzucony przez Kurskiego ochlap czy napiwek za okreslone uslugi! I to jest udowodnione jako fakt niezbity!
  Uwlacza mojej godnosci jako obywatela traktowanie przez kogokolwiek pozycji posla na Sejm RP jako napiwku czy gratyfikacji za jakies szemrane uslugi na rzecz osoby lub grupy! A nadawanie hochsztaplerom i szubrawcom statusu osob zaufania publicznego jest przestepstwem na pograniczu zdrady stanu!!! I rozpatrywanie kandydatur nikczemnych szubrawców na ministrów w nowym - rzekomo mającym Polskę z takich szubrawców oczyścić rządzie jest pluciem Polakom w twarz!!!
  Generalnie ludzie (w tym ja!) sa przekonani, ze w Polsce poslow na Sejm wybiera sie (a przynajmniej powinno!) wedlug ordynacji wyborczej, ktora miesci sie w ramach systemu ustrojowo-prawnego RP, a jesli ktos mowi: "w najgorszym wypadku - pani posel" - to nie tylko daje tym dowod bezgranicznej pogardy dla tego systemu prawnego RP i dla demokracji jako takiej, ale sugeruje, ze jest "wladny" obdarzac takimi i w domysle znacznie wiekszymi zaszczytami i dobrodziejstwami ot tak, mimochodem i od niechcenia, na zasadzie jezdzacej na pstrym koniu "panskiej laski"!
  A jesli ktos inny, postawiony znacznie wyzej w hierarchii i w oczach popularnej opinii - ktos, kto mieni sie "prawdziwym patriota" - wystawia potem taka kreature z listy swojej partii jako kandydata do Parlamentu Europejskiego, gdzie ta cyniczna kreatura ma "reprezentowac" nasz kraj - to znaczy, ze wina tego dysponenta listy kandydatow do PE jest niepomiernie wieksza i powinien byc on postawiony przed Trybunalem Stanu i odarty z wszelkich godnosci, immunitetow i publicznego szacunku (o zaufaniu nawet nie ma co wspominac!) oraz napietnowany powszechnym ostracyzmem!
  I nikt mi nie wmowi, ze czarne jest biale, podlosc jest szlachetnoscia (w imie "szczytnych" rzekomo celow!) i ze ktos, kto publicznie wyglasza tekst: "Cnote stracilismy, a rubla nie zarobilismy" - czyli jest mentalnie i etycznie na poziomie przydroznej TIR-owej prostytutki - zasluguje na szacunek i uczestnictwo w zyciu publicznym naszego kraju!
  Kiedys lud Warszawy takich ludzi wieszal na latarniach i do dzisiaj w podrecznikach historii Polski ich nieslawa jest (a przynajmniej ma byc!) przestroga dla nasladowcow!
  Tylko - jak widac - nikt juz tych podrecznikow nie czyta, choc wladze w Polsce sprawuje "doborowy" poczet historykow z wyksztalcenia, ktorzy sie tym wyksztalceniem co i raz chelpią!
  1
 • Lewatywa von Lizol
  2015-11-17 16:41:27
  Don Kichot wspomina historię szostkiej przyjaźni między pewnym rycerzem a czarnoksiężnikiem, który - gdy w końcu tego rycerza dopadł i osadził w komfortowym lochu - to natychmiast z tej wielkiej przyjaźni zrobił mu lewatywę z lodowatej wody z piachem!

  Od tej pory rycerz ten darzył owego czarnoksiężnika nabożnym wręcz szacunkiem i zaufaniem, był mu wierny jak pies i śpiewał z nim z tego samego klucza w kościelnym chórze rozmaite pieśni masowe...

  Wydaje się więc, że ten rodzaj lewatywy sprzyja dogłębnemu uduchowieniu pacjenta.

  Może wobec tego należy szorstkie wnętrzności wszystkich tych naszych szorstkich przyjaciół Polski i narodu polskiego regularnie poddawać takiemu leczniczemu zabiegowi wygładzania przez piaskowanie wewnętrzne?

  Aż staną się lepsi i zasłużą na miano ludzi, a może nawet na miano ludzi radzieckich?
  1
 • Cynik o stoickim (na razie) usposobieniu
  2015-11-17 12:41:04
  ~kasienka
  2013-03-06 23:54
  ...gdy widze tego glaba
  ...Skandal, ze tolerujemy takiego ryzego, wylenialego drania..

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Jacy mocodawcy - takie ich tanie dranie!
  Choc tego prawie nikt nie pamieta (bo gdyby mu to pamietano - to by go przeciez rozniesiono na lancach!) - w pamietnym momencie przegranych w 2010 roku wyborow prezydenckich - skompromitowal sie w moich oczach ze szczetem, gdy najpierw wyglosil swoje pamietne pojednawcze i zupelnie niepotrzebne oredzie "do przyjaciol Moskali", a potem podsumowal wynik swego uczestnictwa w prezydenckim wyscigu za pomoca "sentencji": "Cnote stracilismy, a rubla nie zarobilismy!"
  Poczulem sie wtedy, jakby mi prezes naplul w twarz!!!
  I bede mu to pamietal do konca zycia - bo zycie (jak chyba i prezesowi wiadomo) sklada sie z "drobiazgow"!!!
  Na pohybel!

  Na zakonczenie dodam tylko dla jasnosci, ze nie mam nic wspólnego ani z PiS, ani z PSL, ani z SLD, ani z RPP, ani z Razem, ani z Osobno, ani z PO, ani z żadną inną partią, bo jako człek doświadczony i uważny obserwator - niewzruszenie uważam (podobnie chyba jak Pan) przynalezność do jakiejkolwiek partii za obciach i hańbe, za co można słusznie od własnego syna dostać w fałszywy zakłamany ryj!
  Po prostu wyznaję znakomitą zasadę Groucho Marxa i nie zapisałbym się do żadnego klubu, który akurat z takich czy innych powodow zechciałby mnie mieć za członka!
  I polecam tę zasadę wszystkim uczciwym ludziom w Polsce!
  0
 • Do Narodu
  2015-11-17 16:38:50
  Bo gdyby koń o sile swej wiedział
  - to nikt by nigdy na nim nie siedział.

  Tylko tyle i aż tyle!!!
  0
 • kasienka
  2013-03-06 23:54:23
  ...gdy widze tego glaba, te tepa zacisnieta nienawistnie, msciwa buzie, co to "nie ma czasu na ********* ( wypowiedz dla dziennikarzy pytajacych o sprawy Polski)... ...bo musi dziciaka przewinac, to mysle, ze robi z Polski to co ma jego mateuszek w pieluchach. Goowno...Skandal, ze tolerujemy takiego ryzego, wylenialego drania..
  0
 • jakub
  2013-02-26 16:59:10
  Jaki piłkarz taki premier !!!
  0
 • obserwer_1
  2013-04-12 16:18:28
  a cóz to za kacapstwo na tym zdjęciu? na tej czerwonej plamie brakuje tylko sierpa i młota
  0
 • pol anka
  2013-02-26 16:33:13
  ten z pierwszego planu zapisze się w Naszej historii jako najwiekszy, najlepszy przeczekacz. PRZECZEKAŁ WSZYSTKICH. Już w szkole podstawowej zorientował się, że najlepsze lekcje są bez nauczyciela.
  0
 • ajax
  2013-02-26 15:17:56
  "W czasie pracy nie grają w piłkę rodacy" Ryży matoł, rzygac się chce!!!
  1
 • Pultusk
  2013-02-26 19:11:50
  Jedyna rzecz do czego te h..je sie nadaja
  1
 • wódz
  2013-02-26 15:19:14
  Polska musi zwrócić 35 milionów euro do budżetu UE-jak samopoczucie kapitanie?
  0
 • lis
  2013-04-22 12:00:22
  on jeszcze probuje sie kiwac juz, go ograli na wiele sPOsobuw ,jedynie pani aniol mu POmoze
  0
 • donek
  2013-02-26 16:04:59
  ~wódz - no problemo wodzuniu, dasz 1 € jak kazdy grzeczny obywatel i spoko
  0
 • lis
  2013-04-22 12:01:01
  ociec chrzestny z synusiem
  0
 • starszy pan
  2016-03-26 13:18:45
  Panie Radosławie mam podobne zdanie o żonie pana Romana !
  0
 • Yogi
  2016-03-26 15:39:23
  Stefcio z okazji świąt życzę smacznego Szczawiu i mokrych mirabelek
  0
 • Wprost
  2016-09-20 21:43:07
  Faktycznie naprawdę Tusk i Schetyna to wielka przyjaźń ,tak wielka że jeden drugiemu byłby w stanie uciąć głowę w ciemnym zaułku ulicy ,wielkie brawa za dobór.
  0

Zobacz więcej