Można być otyłym i nosić ciasne slipy, bo to nie wpływa na płodność? Nowe badania

| Aktualizacja:

Eksperci nie ustają w analizowaniu zależności między stylem życia mężczyzny a jakością jego plemników. Wnioski, jakie zaprezentowali podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii (ESHRE) w Helsinkach są zaskakujące. Poznaj komentarz jednego z uczestników wydarzenia, dr Michała Witkowskiego, ginekologa-położnika z Kliniki INVICTA we Wrocławiu.

wróć do artykułu
  • ~antonio
    (2016-08-21 18:16)
    Ostatnio któryś mądry politykier (bo nazwanie go politykiem raczej urąga temu zawodowi), stwierdził, że bezpłodność moi państwo jest wynikiem antykoncepcji, noszenia telefonu komórkowego w kieszeni i zbyt wczesnego rozpoczęcia współżycia.. ot, biolog się znalazł. My się z żoną dobraliśmy jak w korcu maku, żywotność moich plemników była tak niska, że cięzko było, żeby którykolwiek dotarł do bazy, a do tego.. mój członek był zbyt krótki, żeby ustawić je na bardziej konkurencyjnej pozycji startowej, gdyby nie penirium pewnie nigdy byśmy się dziecka nie doczekali. Nie mowię, że stało się tak odrazu, ale zdecydowanie nasze szanse odrobinę wzrosły i w końcu jeden wariat dotarł do celu. I noszę obcisłe gacie, i telefon w spodniach.. trzeba szukac dla siebie sposobów, robić badania, szukac rozwiązań i walczyć o swoje szanse. A nie, sugerować sie tym, ze jestem za gruby, czy moje slipy są zbyt obcisłe, to nie będę miał dzieci. Bzdury!
  • ~Drzazga 101
    (2016-11-25 20:27)
    "Można być otyłym i nosić ciasne slipy, bo to nie wpływa na płodność?" O Matko, głupie pytanie - jasne, że wpływa negatywnie ! Jaja powinny zwisać i być jak najdalej od ciała, jak u byków, ogierów i inszych zwierzaków, bo wtedy owiewa jeich wiater i są one chłodniejsze od tegoż ciała. Chłopom jaja tyż powinny dyndać, zwisać i powiewać, bo wonczas zawarte w jajach plemniki są żywotniejsze. Powiedział mi o tym jeden stary byk, któren miał 842 potomków - byczków i jałowiczek. Hej !-

Może zainteresować Cię też: