Podobno Polacy polubili dbanie o urodę pod okiem specjalistów?

Dr Ewa Rybicka: Coś w tym jest. Coraz więcej panów odwiedza gabinety medycyny estetycznej.

Czego tam szukają?

Zgłaszają się przede wszystkim z problemami takimi jak trądzik, niestety, również posterydowy, po próbach przyspieszenia przyrostu masy mięśniowej. Ale i chcą pozbyć się blizn potrądzikowuch. Często życzą sobie korekcji cieni w okolicy oka oraz zgłaszają się na zabiegi epilacji laserowej – szczególnie w okolicy pach oraz na klatce piersiowej. Ponieważ panowie są wrażliwi na ból, szukają gabinetów, gdzie depilację przeprowadza się laserami z dobrym systemem chłodzenia, gwarantującym prawie bezbolesny zabieg.

Mamy modę na męskie ciało bez zbędnego owłosienia?

Powiedziałabym raczej, że zaczyna obowiązywać moda na szeroko rozumianą higienę. Depilacja pomaga aktywnym fizycznie panom w utrzymaniu czystości i świeżości, więc coraz częściej się jej poddają. Mężczyźni decydują się również na usuwanie nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej.

Media

A jeśli chodzi o zabiegi poprawiające urodę?

Popularne jest laserowe usuwanie tatuaży, redukcja rozstępów. Panowie coraz częściej proszą o pomoc w redukcji opornej, lokalnej otyłości na brzuchu, boczkach i podbródku. Problem ten można rozwiązać stosując lipolizę iniekcyjną.

Jakie zabiegi na twarz są najpopularniejsze wśród panów?

Często zgłaszają się na zabiegi poprawiające kondycję skóry. Wybierają wtedy zarówno te kosmetyczne - powstało nawet kilka dedykowanych specjalnie dla nich, uwzględniających potrzeby męskiej skóry - jak i medyczne. Jeśli chodzi o te ostatnie, to mężczyźni chętnie korzystają z osiągnięć technologii jak np.: Scarlet RF – termolifting zagęszczający skórę, Plexr – hit ostatnich miesięcy umożliwiający niechirurgiczną blefaroplastykę, czyli redukcję nadmiaru skóry na powiekach. Coraz więcej panów decyduje się na korekcję cieni wokół oczu wypełniaczami z kwasu hialuronowego.

To dobra zmiana...

Tak. Zaobserwowałam również, że mężczyźni coraz chętniej sięgają po kosmetyki pielęgnujące skórę i w tym zakresie oczekują porad. Odpowiednia pielęgnacja jest kontynuacją zabiegów w gabinecie. Do wizyt w gabinetach medycyny estetycznej zachęcają ich też partnerki, które potrafią podpowiedzieć swojemu partnerowi, jaki wypróbowany już przez nie zabieg, może poprawić kondycję skóry lub zniwelować inne problemy dostrzegane z wiekiem. Wielu mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrane zabiegi i preparaty potrafią dać subtelny efekt, lecząc nie tylko ciało, ale również głębokie kompleksy.