Uczestnicy zostają postawieni w hipotetycznych sytuacjach nawiązujących do kultowej serii. O rozwiązaniu decyduje wybór jednej z sześciu możliwości reakcji oraz – w przypadku braku jednoznacznego wyniku - zainteresowania zadeklarowane na profilu. O potencjale viralowym aplikacji świadczy fakt, że już w ciągu pierwszej doby od uruchomienia zabawy wzięło w niej udział ponad 1000 osób.

Najwięcej, bo aż 39,5% z nich wybrało reakcje i atrybuty charakterystyczne dla Daniela Craiga, co potwierdza słuszność decyzji producentów serii o zaangażowaniu aktora do roli i wykreowaniu nowego typu bohatera. Tuż za Craigiem uplasował się Pierce Brosnan z wynikiem 36%. To Bonda-Brosnana zobaczyliśmy po raz pierwszy nieogolonego i wycieńczonego torturami, niemniej to, co pozostaje w pamięci o tym wcieleniu agenta 007 to niezwykły wdzięk, elegancja oraz poczucie humoru.

Media

Uznawany za najbliższy literackiemu pierwowzorowi Bonda Sean Connery zajął dopiero trzecie miejsce – z nim utożsamia się 10,5% uczestników zabawy. Być może charakterystyczne dla niego dość obcesowe zachowania wobec kobiet nie cieszą się dziś już popularnością. Dość zaskakujące są wyniki poza podium. Aż 8,5% było najbliżej George’a Roberta Lazenby’ego, który zagrał w zaledwie jednym filmie z serii i zasłynął z tego, że w filmie jako jedyny ożenił się z miłości.

Lazenby pobił tym samym jednego z najpopularniejszych Bondów - Rogera Moore’a, który z wynikiem 5% zajął dopiero 5. miejsce. Najwyraźniej gadulstwo i cięte riposty nie są dziś aż tak w cenie. Najmniejsza popularnością cieszy się zaś Timothy Dalton (0,5%), który w dwóch Bondach wykreował wizerunek niezłomnego i niepokornego agenta. Warto przy tym wspomnieć, że „Licencja na zabijanie” z jego udziałem była pierwszą produkcją serii uznaną za zbyt brutalną i dostała w Anglii kategorię „R” (nie dla młodych widzów).

Aplikacja „Którym jesteś Bondem?” została uruchomiona z okazji polskiej premiery telewizyjnej najnowszej odsłony Bonda „Skyfall”, która odbędzie się w sobotę 28 września 2013 o 21:00 w CANAL+. Film z Danielem Craigiem w roli głównej pobił rekordy oglądalności, zarabiając jako pierwszy film w historii serii o agencie 007 ponad miliard dolarów.