Wybitny aktor – Bogusław Linda, dla wielu polskich kobiet niedościgniony ideał męskości, przede wszystkim ze względu na wyznawane wartości, sam był pozytywnie zaskoczony wynikami badań.

Miałem wrażenie, że zasady, jakimi kieruję się ja lub moi przyjaciele powoli zanikają. Dlatego wraz z marką Bols Platinum chcieliśmy się przekonać, co dla polskich mężczyzn znaczy odwaga, lojalność, obietnica – powiedział Bogusław Linda.

Odwaga
Poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle istotne dla każdego, zwłaszcza dla kobiet. Muszą one czuć, że mężczyzna zawsze stanie w ich obronie. Dlatego też odwaga postrzegana jest jako jeden z kluczowych elementów męskości, który płeć piękna zawsze ceniła, ceni i będzie cenić niezwykle wysoko. W przeprowadzonych badanach aż 96% mężczyzn stwierdziło, że kiedy wymaga tego sytuacja, stanie w obronie swojej partnerki.

Ten fakt dostrzega sam Bogusław Linda: Obrona swojej partnerki była, jest i mam wrażenie zawsze będzie jedną z podstawowych reguł, jakimi kierują się mężczyźni. Z tak dobrego wyniku mogą się cieszyć wszystkie kobiety, które u boku swojego mężczyzny zawsze będą czuły się bezpiecznie.

Odwaga może jednak czasami zamienić się w brawurę. Aż 70% respondentów odpowiedziało, iż widząc niebezpieczną sytuację, należy zareagować niezależnie od późniejszych konsekwencji. Dodatkowo mężczyźni (71%) w uzasadnionych sytuacjach są w stanie złamać obowiązujące reguły. Jak często robią to dla kobiet?

Pewność siebie zawsze w cenie
Pewność siebie zawsze przyciągała kobiety jak magnes. Nie chodzi jednak o arogancję czy butę, ale np. o nieprzejmowanie się opinią otoczenia i podejmowanie działań wbrew innym, co cechuje aż 83% przebadanych osób.

Gdybym przejmował się opinią otoczenia, nie byłbym tu, gdzie jestem. Zawsze miałem swoje zdanie w kluczowych sprawach, a gdy było trzeba, podejmowałem odważne decyzje i działałem wbrew opinii innych – dodaje Linda.

Obiecanki cacanki – nie dla polskich facetów
Żadna kobieta nie lubi, kiedy mężczyzna jest niesłowny. Dlatego do zasad, jakimi kieruje się męska część naszego społeczeństwa, z pewnością można zaliczyć dotrzymywanie słowa oraz stawanie w obronie przyjaciół w sytuacjach kryzysowych. Aż 91% z nich twierdzi, że spełnia obietnice, które składa innym, i tyle samo ankietowanych deklaruje, iż staje w obronie swoich przyjaciół, kiedy tego potrzebują.

Jeżeli dajesz komuś słowo, to zawsze, ale to zawsze go dotrzymuj. Tutaj nie ma miejsca na wyjątki. Szczególnie w obecnych czasach, gdy coraz więcej osób, nawet tych publicznych, dużo mówi, obiecuje, a potem o wszystkim zapomina. To Cię definiuje nie tylko jako mężczyznę, ale jako człowieka – podkreśla aktor.

Szacunek
Wiemy już, że polscy panowie są słowni, odważni, ale jak zachowują się w stosunku do pań? Wygląda na to, że z tym również nie mają problemu, ponieważ aż 90% deklaruje, że wie, jak zachowywać się z klasą. Ich atutem jest również to, że wiedzą jak traktować je z szacunkiem i po szarmancku (86%).

Na uwagę zasługuje także fakt, iż 91% respondentów potrafi docenić pomoc, mówiąc „dziękuję”, a 78%, robiąc coś dla innych, nie oczekuje niczego w zamian.

Z badania przeprowadzonego przez markę Bols Platinum wynika, iż polscy mężczyźni kierują się w życiu zbiorem konkretnych zasad. Co więcej, większość uznaje je również za uniwersalne i zgadza się, że warto kierować się nimi w życiu codziennym – zarówno na polu osobistym, jak i zawodowym. Ku radości wszystkich kobiet.