Pierwszy filmik z Mustafą zadebiutował 2010 roku i w ciągu niecałych trzech tygodni otrzymał 2,9 milionów wejść na stronie Youtube. Słynne powiedzenie Mustafy "Spójrz na swojego mężczyznę i na mnie, jeszcze raz spójrz na niego i na mnie. Szkoda, że nie jest mną" stało się tak popularne, że cytowano i komentowano je szeroko we wszystkich mediach.

Od występu w 30-sekundowym spocie Isaiah kojarzony jest na całym świecie jako ambasador marki Old Spice, "facet na koniu", ale również autorytet w sprawach męskości.

http://youtu.be/qt6iEGzLPjg

Faktycznie ludzie często pytają mnie o rady, ale jest to chyba podyktowane wizerunkiem, jaki stworzyłem w reklamie. Nie czuję się autorytetem, to, co mogę powiedzieć wynika z własnych doświadczeń. A co do polskich mężczyzn, myślę, że oni doskonale wiedzą, czym jest męskość, ja mogę się z nimi podzielić jedynie kilkoma drobnymi radami - przyznał Isaiah Mustafa.

Jak sam przyznaje, choć praca w reklamie i promowanie produktów, które od lat kojarzone są z męskością to duża frajda, rola, jaką przyszło mu pełnić - symbolu męskości, to duża odpowiedzialność.

Nie chcę kreować jakiegoś konkretnego wizerunku męskości - to jest bardzo umowne. Chociaż jest jedna cecha, która jest w relacjach bardzo istotna, to poczucie humoru. I nie mam tu na myśli jedynie związku między kobietą a mężczyzną. Myślę, że zarówno w miłości jak i przyjaźni poczucie humoru jest nieodzowne - wyjaśnia aktor.

Przyznaje również, że w relacjach z kobietami, jest daleki od wizerunku mężczyzny, który promuje w reklamie. Co nie oznacza, że nie jest pewny siebie.

Nie mam listy "powiedzonek", które sprzedaje kobietom, one nigdy nie działają. Kobiety są zbyt mądre, żeby dać się na nie nabrać - dodaje.

Isaiah Mustafa to urodzony w 1974 roku amerykański aktor i były zawodnik NFL, koszykarz. Został uznany przez Magazyn People za "najpiękniejszego człowieka 2010 roku". Aktor ma na swoim koncie kilka ról filmowych, jednak prawdziwy rozgłos przyniosła mu rola "Old Spice Guy". Mustafa przyleciał do Polski w ramach promocji nowej kolekcji marki, Old Spice Wild Collection.