Spełnienie po trzydziestce

Urodził się w Wałbrzychu, w rodzinie górniczej. Ukończył wydział aktorski oraz reżyserii, a w filmowym świecie zaistniał dzięki roli Gerarda w „Długu” Krzysztofa Krauzego. Miał wówczas 35 lat.

Sukces zawodowy zbiegł się z rewolucją w życiu prywatnym aktora: związek Chyry z Magdą Cielecką był końcem jego małżeństwa z Martą Kownacką (nie mieli dzieci). Pełna namiętności wspólna aktorska podróż trwała kilka lat - podaje styl.pl.

Związek dwójki aktorów rozpadł się, jednak przyjaźń udało im się uratować. Nadal widuje się ich razem na imprezach, czy wspólnych spacerach w Krakowie.

Andrzej Chyra jest ciągle w rozjazdach i dlatego nie jest częstym gościem na warszawskich imprezach. Jednak kiedy już się pojawi za każdym razem towarzyszy mu alkohol. Ostatnio w nietypowym miejscu: podczas prezentacji wiosennej kolekcji w salonie Joop w warszawskiej galerii Mokotów - podaje styl.pl.

Pije z uśmiechem

Alkohol towarzyszy mu od dawna. Zaczęło się od jego debiutu reżyserskiego „Z dziejów alkoholizmu w Polsce”. Potem rola walczącego z nałogiem alkoholika we „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”.

Jakie alkohole pije Chyra?

Wino. Jak wina nie ma, to dżin z tonikiem. Banalna alkoholowa klasyka. Jestem chłopakiem wychowanym na starej szkole picia - próbuję pić pozytywnie z uśmiechem - odpowiada aktor.