Na co dzień stara się być dobrym ojcem dwójki dzieci, jednak nie ukrywa tego, że znaczną cześć domowych obowiązków wykonuje jego żona. Swój wkład w wychowanie dzieci przelicza na 10 %, co nieustannie go dręczy i wywołuje wyrzuty sumienia. W opiece nad dziećmi pomaga niania.


>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>


Tłumaczy się, że nie ma zbyt wiele wolnego czasu. Oprócz pracy w redakcji „Male Mena”, aktualnie zajmuje się produkcją dwóch programów telewizyjnych. Co stanowi główne źródło zarobku Oliviera? Dziennikarz przyznaje, że żyje z wystąpień publicznych, dzięki którym zarabia - jak sam mówi - "fajne pieniądze".

Podczas audycji „Ex Magazine” Olivier Janiak stwierdza, że we współczesnym świecie brakuje „drążenia w człowieku”. On sam stara się nadrabiać te braki w magazynie, który prowadzi. „Nie ma tam pitu pitu”; ten magazyn nie obraża inteligencji człowieka” – dodaje Janiak.

Poza działalnością medialną, Olivier Janiak prowadzi kilka projektów charytatywnych, w tym jeden niosący pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. W tym roku już po raz trzeci na rynku pojawi się kalendarz i płyta „Muzyka z serca”, ze sprzedaży którego cały dochód będzie przeznaczony właśnie na dzieci.

Jest jeszcze coś. Kalendarz „Dżentelmeni”, to oczko w głowie Oliviera. W ubiegłym roku zdobył ogromny sukces, m.in. dzięki wsparciu takich gwiazd jak Michał Żebrowski czy Novika. Dzięki tej akcji udało się zdobyć prawie 1 milion 300 tysięcy złotych!