Kto by pomyślał, że Polacy tak dobrze przyjmą młodego, kanadyjskiego modela, który prawie całe swoje ciało pokrył tatuażami imitującymi ludzki szkielet. Tymczasem Rick Genest już drugi raz w ostatnim czasie przyleciał do Warszawy.

W maju wystąpił w telewizji śniadaniowej (Dzień Dobry TVN) i był główną atrakcją podczas urodzin warszawskiego Glam Clubu. W czasie imprezy ubrany w wyróżniający się żółty garnitur, sam stanął za barem, a chętnym rozdawał autografy.

Zaś w ubiegłym tygodniu model wystąpił podczas pokazu kolekcji "Weekend Warrior" Rodrigo De La Grazy, meksykańskiego projektanta mieszkającego i tworzącego w Polsce. To już drugie spotkanie na płaszczyźnie zawodowej projektanta i Zombie Boya, który był wcześniej twarzą kolekcji De La Garza wiosna-lato 2011. Co ciekawe, wzorem wielu zagranicznych celebrytów Zombie Boy nie pojawił się tylko na tym jednym wydarzeniu ani nie zamknął w hotelowym pokoju. Już kilka dni wcześniej zasiadł w pierwszym rzędzie - pomiędzy polskimi "sławami" - podczas pokazu Macieja Zienia.

Podczas czwartkowego pokazu Zombie Boy nie tylko pojawił się na wybiegu jako pierwszy, ale też na finał zdjął koszulę prezentując swoje tatuaże w całej okazałości. Duże wrażenie zrobił także prezentując się w "uroczym" czerwonym sweterku z trupimi czaszkami... Publiczność pokazu nie mogła oderwać od niego oczu.

"Wzbudza ciekawość. To intrygujące, że ktoś decyduje się na tak drastyczny ruch, jeśli chodzi o swój wizerunek. Patrzę na niego trochę jak na dzieło sztuki. Do końca nie rozumiem, ale podziwiam" - powiedziała PAP Life Natalia Lesz, posiadaczka czterech tatuaży. Wokalistka dodała, że tatuaże faktycznie są "wciągające i mogą uzależniać".

"To bardzo ciekawe zjawisko kulturowe. Z biegiem czasu Zombie Boy stanie się ikoną popkultury jak Madonna czy Lady Gaga. Absolutnie znalazł przepis na siebie. Wygląda na osobę odważną. Nie znam go dobrze, ale na podstawie rozmów, które przeprowadziliśmy mogę powiedzieć, że jest osobą ciepłą i otwartą. Nie rozpatrywałbym go w kontekście urody czy brzydoty, ale oryginalnego podejścia do życia" - powiedział PAP Life aktor Leszek Stanek.

"Ku mojemu zdziwieniu na jego widok pojawił mi się uśmiech na twarzy. W ogóle się go nie bałam, choć widziałam, że inni ludzie różnie reagują. Wzbudzał zarówno zdziwienie, jak i strach. Jak dla mnie to trochę za dużo tatuaży. Taki mężczyzna nie mógłby mi się podobać, ale na pewno robi świetne show" - dodała Miss Polonia Rozalia Mancewicz.

Rick Genest (ur. 1985) pierwszy tatuaż wykonał w wieku 16 lat, a pięć lat później spotkał tatuażystę Franka Lewisa, który zamienił całe jego ciało w przerażające dzieło sztuki.

Jego międzynarodowa sława zaczęła się w marcu 2010 od fan page'u na Facebooku, na którym zaprezentował swoje nietypowe tatuaże. Po roku "lubiło je" ponad 1,5 miliona osób. Popularność sprawiła, że do współpracy zaprosił go Nicola Formichetti, stylista Lady Gagi. W styczniu Genest wziął udział w pokazie mody męskiej domu mody Mugler, dla którego projektuje Formichetti. Niewiele ponad miesiąc później można go było zobaczyć obok Lady Gagi (wystylizowanej na Zombie Girl) w teledysku do jej przeboju "Born This Way".