Drugie miejsce w tym plebiscycie ważności zajął znany francuski DJ, David Guetta. Pierwszą trójkę listy najbardziej wpływowych mężczyzn zamyka piłkarz Cristiano Ronaldo.

Ponad 7 tys. czytelników serwisu internetowego AskMen zostało poproszonych o wskazanie mężczyzny, który ich zdaniem w minionym roku wywarła największy wpływ na Brytyjczyków.

"W ciągu minionego roku czytelnicy uznali, że Książę William sprawił, iż brytyjska monarchia stała się bardziej przystępna i otwarta. Dokonał czegoś, co nie udało się innym monarchom. Czytelnicy docenili również jego pracę charytatywną" - wyjaśnił Drew Lubega, redaktor serwisu AskMen.com.

W pierwszej dziesiątce znalazło się również miejsce dla prezentera Piers Morgan i twórcy portalu społecznościowego Facebook, Marka Zuckerberga, który uplasował się na pozycji piątej.

"Każdy, kto znalazł się wśród 49 wymienionych nazwisk, wywarł duży wpływ na gusta i opinie Brytyjczyków" - dodał Lubega.

Za swój wzór mężczyźni wskazali również twórcę Apple, Steve'a Jobsa, który uplasował się na szóstej pozycji. Czytelnicy serwisu wyrazili również uznanie dla Sir Alexa Fergusona, menadżera Manchesteru United. Zła sława i liczne skandale nie zachwiały pozycji aktora Charliego Sheena, który głosami Brytyjczyków zajął ósmą pozycję. Pierwszą dziesiątkę najbardziej wpływowych mężczyzn zajęli Lord Alan Sugar i prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama.