1. Błyskawiczne reagowanie i umiejętność przystosowania się do zmian

Bycie przygotowanym na nieustające zmiany jest bardzo ważne, szczególnie jeśli sektorem, w który inwestujemy są nowe technologie. Jeśli marzy ci się start-up, ten punkt powinieneś wziąć sobie do serca.

2. Pracują intensywnie i tak samo intensywnie się bawią

Wstają wcześnie, rzadko skarżą się na cokolwiek, oczekują wydajności od współpracowników, ale i od siebie.

3. Są niezwykle ciekawi świata i chętni do nauki

Ciągle się uczą, mnóstwo czytają, nie boją się zadawać pytania. Różnica między nimi a uczelnianymi prymusami jest taka, że potrafią świetnie wykorzystać zdobytą wiedzę. Nie chodzi o wkuwanie na pamięć faktów, ale o to by w oparciu o wiedzę szukać nowych rozwiązań, nowych dróg.

4. Otwierają się na ludzi, zawierają mnóstwo znajomości

Mają wielu przyjaciół, potrafią słuchać. Rozmawiają przy każdej możliwej okazji. Nie zawsze są duszami towarzystwa – wielu z nich to bardzo nieśmiali ludzie – jednak budowanie trwałych relacji to dla nich priorytet. Ich książki telefoniczne zapełnione są numerami po brzegi. Jeśli nagrasz się na automatyczną sekretarkę – oddzwaniają.

5. Pracują nad sobą, nigdy się nie poddają

„Tam gdzie jest kasa, musi być klasa”. Biznesmeni jednego sezonu – aroganccy i nadęci – znikają z rynku równie szybko jak się pojawili. Ludzie sukcesu ciągle pracują nad swoją osobowością, umiejętnościami zarządzania, przykładają wagę do tego w jaki sposób prowadzą życie codzienne.

6. Wykazują ponadprzeciętną kreatywność

Ciągle pytają siebie: „A dlaczego by nie?”. Widzą nowe opcje, możliwości, nowe szanse i wyzwania. Budzą się w środku nocy i zapisują coś na kartce. Prawdopodobnie efekt tej notatki będzie za kilka miesięcy stał na sklepowej półce.

7. Samodzielni i odpowiedzialni

Podejmują decyzję i nie martwią się o konsekwencje, nie obarczają nikogo winą. Idą do przodu. Podejmują inicjatywę i biorą pełną odpowiedzialność za sukces.

8. Zrelaksowani i dalekowzroczni

Na co dzień wyluzowani i nawet w momentach dużego stresu potrafiący zachować zimną krew. Rzadko kiedy panikują lub podejmują decyzję pod wpływem impulsu.

9. Żyją teraźniejszością

Mają świadomość, że tylko teraźniejszość jest pod ich kontrolą. Nigdy nie wyglądają na takich, którzy się spieszą. Nie tracą czasu, lecz go wykorzystują!

10. Patrzą w przyszłość, są wizjonerami

Analizują trendy, widzą zmiany, dostrzegają te niuanse, których nikt wokół nie potrafił dostrzec. Jednym okiem patrzą na teraźniejszość, drugim obserwują przyszłość