Wybierając meble do pokoju nastolatka, warto zwrócić uwagę na rozwiązania kompleksowe, które pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu proporcji w poszczególnych strefach. Miejsce do pracy powinno być oddzielone od miejsca do spania, podobnie jak strefa relaksu nie powinna nachodzić na strefę nauki, by umożliwić nastolatkowi komfortowe wykorzystanie każdej z funkcji pomieszczenia.

Wśród mebli dla nastolatków najlepiej sprawdzają się meble modułowe. Możemy w małym pomieszczeniu według naszego uznania wybrać meble z danej kolekcji, tworząc bazę, do której z biegiem czasu możemy dodawać kolejne elementy. Ważne jest też dobre rozplanowanie takiego pokoju, tak żeby nastolatek miał swobodny dostęp do każdego miejsca – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Piotr Buze z firmy Black Red White.

Dominującym trendem w dekoracji pokoju nastolatka są obecnie wyraziste kolory i odważne połączenia równoważone prostotą kształty.

Przy wyborze mebli dla nastolatków warto postawić na wyraziste kolory, na przykład połączenie szarości z bordo. Ważna też jest też stylistyka, w kolekcjach dla nastolatków są to raczej proste formy i bryły. Należy również zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz atesty, które potwierdzają bezpieczeństwo – mówi Piotr Buze.

Równie ważnym elementem w pokoju nastolatka jest oświetlenie. Oprócz klasycznej małej lampki biurowej warto zdecydować się na lampę o zróżnicowanej mocy oświetleniowej, która pozwala na zmianę natężenia oświetlenia w zależności od sytuacji. Tak dobrana lampa idealnie wpisuje się w wielofunkcyjność pokoju nastolatka i może służyć jako oświetlenie do pracy oraz relaksu.