Najlepszym prezent będą narzędzia, które są gadżetami. Narzędzia, które są malutkie, poręczne, kieszonkowe, które wzbudzą zachwyt, pożądanie i zazdrość kolegów, rodziny, sąsiadów. Majsterkowanie mamy we krwi, majsterkować lubimy, a do tego potrzebujemy dobrych narzędzi – mówi Grzegorz Gofryk z firmy produkującej narzędzia Stanley Black & Decker.

Jednym z takich nowoczesnych gadżetów, który na pewno przyda się, chociażby podczas remontu, jest dalmierz. Dzięki niemu można zmierzyć odległość bez konieczności jej pokonywania. Cena – od 200 zł wzwyż.

Zawsze musimy coś w domu zmierzyć. Można to zrobić miarą, można to zrobić linijką, a można to zrobić dalmierzem. Dalmierz to małe urządzenie, które ma wymiary telefonu komórkowego i które po naciśnięciu jednego guzika na wyświetlaczu podaje nam żądany wymiar – tłumaczy Grzegorz Gofryk.

Nowoczesne urządzenia coraz częściej zastępują te, które służyły majsterkowiczom przez lata. Zamiast drewnianych czy metalowych poziomic, teraz popularnością cieszą się urządzenia laserowe. Najtańszy model można kupić w dyskoncie już za 50 zł, natomiast ceny laserów markowych zaczynają się od 150 zł.

Poziomica laserowa albo niwelator laserowy to urządzenie wielkości kostki Rubika, które po naciśnięciu jednego guzika pokazuje nam wiązkę laserową na ścianie i wytycza miejsce – linię przyszłego mocowania półki, wieszania obrazów, punktu, gdzie będziemy naklejać płytki albo mocować drzwi – wyjaśnia Grzegorz Gofryk.

W każdym domu, przydatna będzie skrzynia do przechowywania narzędzi, która gwarantuje porządek. Na taki upominek trzeba wydać minimum 25 zł, ale wysokiej jakości skrzynia o ciekawej konstrukcji, z ruchomymi przegrodami i przezroczystym wiekiem kosztuje już 100 – 150 zł.

Skrzynia jest doskonałym rozwiązaniem, żeby wszystkie narzędzia przechowywać w jednym miejscu i mieć łatwy i szybki dostęp do nich. Proponuję skrzynie, które mają nietypowe rozwiązania, które mają fajne konstrukcje, fajny kształt i przez sam swój wygląd są kolejnym gadżetem, który wzbudza zazdrość kolegów – dodaje Grzegorz Gofryk.