Sekty - jak uchronić dziecko przed zagrożeniem?

| Aktualizacja:

Według Słownika Języka Polskiego sekta oznacza grupę społeczną izolującą się od reszty społeczeństwa, mającą własną hierarchię wartości, zespół norm zachowania, silnie akceptującą rolę przywódcy. W polskim prawie używa się określenia - związek wyznaniowy.

wróć do artykułu
 • ~Obywatel
  (2013-09-06 02:26)
  PLATFORMA OBYWATELSKA TO ROWNIEZ SEKTA.
 • ~lesny
  (2013-08-05 14:16)
  Dokladnie jak napisales konradzie Walenlenrodzie.Wszystkie religie bladza.Jedynym zrodlem Prawdy jest SLOWO BOZE BIBLIA.Sa w niej zawartrte slowaPANA JEZUSA ,ktore daja wolnosc od grzechu ,daja wolnosc radosc i pokoj ,ktorego nie da zadna religia ,zadne panstwo ,sekta ,zloto ,pieniadze, diamenty to dzieje sie w sercu czlowieka tam w srodku czlowieka w jego duszy rodzi potezna milosc BOZA gdzie BOGA CZCI sie w DUCHU i W PRAWDZIE.
 • ~Drzwi do lasu
  (2013-08-04 18:39)
  Jak uchronić dziecko przed sektami- po prostu (omijać parady równości).
 • ~adams
  (2013-08-04 16:34)
  każda jedna religia ,obojętnie jak będzie się nazywała,służy tylko i wyłącznie do zniewolenia drugiego człowieka,bo wyznawca musi podporządkować się regułom danej religii,typowe pranie mózgu,krótko mówiąc kasa Misiu kasa ,to jest ich sposób zarabiania na życie ,dostatnie życie,co daleko szukać wystarczy polskie kk i tak jest w każdej jednej religii zwanej sektą ,oni kochają ciemniaków,jedno jest pocieszające że nigdy przenigdy nie wygrają z nauką ,tylko jest przerażające że będą pielęgnować i wynosić ciemnotę pod niebiosa az do obłedu .
 • ~słowianin
  (2013-08-04 00:57)
  Religiusz! Jesteś głupkiem! Trzeba chronić dzieci przed takimi jak ty, czy twój guru - palikociarz
 • ~Piewca Rozumu
  (2013-08-02 13:48)
  "Sekty mają strukturę autorytarną, stosują różne formy prania mózgu i kontroli myśli, nacisku grupowego, a także wprowadzają swoich członków w stan poczucia winy i strachu. "

  Cóż za trafna i głęboka definicja katolicyzmu. Sam bym tego sensowniej nie ujął
 • ~Religiusz
  (2013-08-02 13:46)
  "Sekty - jak uchronić dziecko przed zagrożeniem?"

  To dość proste: wychowywać w kulcie rozumu oraz niechęci do choroby psychicznej zwanej religią. Każdą religią!
 • ~Konrad Wallenrod
  (2013-08-02 10:56)
  Uchronic dziecko przed sektami moze tylko slowo Boze zawarte w Biblii.Najwieksza sekta istniejaca juz 17 wiekow glupila caly nasz narod.Kto z rodzicow w Polsce,przekazal jakakolwiek wiedze biblijna swoim dzieciom skoro sam jej nie zna.