Dzień Ojca nie musi być jedynie okazją do przyjmowania gestów uznania ze strony dzieci. Wyjdź sam z inicjatywą i pozwól się lepiej poznać. Daj do zrozumienia rodzinie, jak ważna jest dla Ciebie i odkryj przed nią to, co dotychczas było tylko twoje.

Jeżeli łowisz ryby, zabierz najbliższych na wędkarską przygodę! Wspólny czas, cel i współpraca wzmocnią relacje, na budowanie których, w wirze codzienności, często brakuje nam czasu. Aktywnie i trochę niekonwencjonalnie spędzony dzień zapamiętają na długo wszyscy, a przygoda może na stałe wejdzie do tradycji rodziny – mówi Remigiusz Kopiej, wędkarz i właściciel sklepu internetowego Corona-Fishing.pl z ręcznie produkowanymi przynętami dla spinningistów.

Wędka to nie wszystko
Do wspólnej wędkarskiej przygody trzeba się dobrze przygotować. Należy pamiętać, że osoby poniżej 14 roku życia są zwolnione z posiadania karty wędkarskiej, ale mogą łowić jedynie u boku osoby dorosłej. Myślę, że niezależnie od wieku dzieci, warto wybrać się na łowisko komercyjne. Po opłaceniu wstępu, bądź uzyskaniu zgody gospodarza będziemy mogli wędkować komfortowo i w dobrych warunkach, nie przeszkadzając innym – radzi Remigiusz Kopiej.

Każdy powinien być odpowiednio ubrany, by ewentualnie zabrudzone spodnie, buty czy bluzka nie stanowiły problemu. Ubiór powinien być wygodny, aby umożliwiał dłuższe siedzenie w bezruchu. Przygotujcie razem wędki, poszukajcie robaków i dobierzcie przynęty. Na spławik najlepsze są te naturalne, takie jak czerwone i białe robaki.

Dla innych metod łowienia, np. na spinning, odpowiednie są przynęty sztuczne, m.in. błystki i woblery. Nie można też zapomnieć o pozostałych istotnych elementach ekwipunku, takich jak siatka na ryby, podbierak czy krzesełka. Przygotujcie prowiant i gotowe!

Aby nad wodą było nie tylko zabawnie, ale i bezpiecznie
Będąc nad wodą wspólnie ustalcie zasady pobytu, by wszyscy czuli się bezpiecznie i swobodnie. Zapoznaj dzieci z obyczajami wędkarskimi i podziel się historią swojego życia związaną z łowieniem. Przedstaw wszystkim techniczną stronę połowu ryb. Zarzucania wędki i zwijania żyłki musi spróbować każdy! Nie staraj się jednak udawać instruktora, bądź po prostu sobą – ojcem. Dzięki temu z pewnością będzie ciekawie i przyjemnie. Świetnie, jeśli dzień zakończy się wędkarskim sukcesem w postaci złowionej ryby, a wyjątkową chwilę upamiętni wspólne zdjęcie.

Gdyby jednak łowienie nie przynosiło rezultatu, skorzystajcie z możliwości, jakie daje okolica i woda. Zorganizujcie ognisko z kiełbaskami, popływajcie kajakami bądź pospacerujcie wzdłuż brzegu. Niezależnie od tego, jak zakończy się ten dzień, ważne jest, aby spędzić go razem.