O godz. 2.11 nasz wspaniały syn Klay Anthony przyszedł na świat. Oboje czują się dobrze. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi - powiedział Rooney, któremu towarzyszył starszy z potomków oraz teściowie Colette i Tony McLoughlinowie.

Drugi poród, podobnie jak ten z jesieni 2009 roku (starszy syn nazywa się Kai Wayne), odbył się w klinice w Liverpoolu. Rooneyowie pochodzą z tego miasta (panieńskie nazwisko Coleen to McLoughlin), a poznali się w... sklepie, gdzie kupowali frytki. Ich znajomość rozkwitła w szkole.

Rooneyowie są małżeństwem od pięciu lat. Uroczystość miała miejsce w Santa Margherita Ligure na malowniczej włoskiej Riwierze. Co ciekawe, para młodych nie wymieniła się obrączkami, zaś Wayne nie miał nawet krawata. Na przyjęcie wydali pięć milionów funtów.

Ich wspólną pasją są... konie. Przed świętami 2011 kupili dwa źrebaki za 100 tysięcy funtów. Podobne zainteresowania mają m.in. odchodzący na emeryturę trener Manchesteru United Alex Ferguson oraz tacy zawodnicy, jak Michael Owen, Paul Scholes i Nicky Butt.

Wayne Rooney nie zagrał w ostatnim meczu sezonu w barwach Manchesteru United przeciwko West Bromwich Albion (5:5). Dostał wolne, bowiem piłkarz chciał zostać z żoną. "Czerwone Diabły" już wcześniej zapewniły sobie mistrzostwo Anglii.