Caballero to postać nietuzinkowa. Ubiera przedstawicieli rządu w 12. Krajach Ameryki Południowej, w tym 11. prezydentów. W zeszłym roku jego firma, która zatrudnia 180 pracowników, wyprodukowała 32 tysiące kuloodpornych ubrań i gadżetów, w tym specjalistyczne stroje dla policji, wojska i służb specjalnych, kuloodporne marynarki na spotkania biznesowe, a nawet karaibskie kolorowe kuloodporne podkoszulki.

Miguel Caballero swoją działalność rozpoczął w 1992. Wtedy zaprojektował kuloodporną podkoszulkę dla kobiet. Od tego czasu eksportuje praktycznie 95 proc. wyprodukowanych towarów, 50 proc. z nich trafia na Bliski Wschód.

Serię kuloodpornych ubrań MC KIDS Caballero zaprojektował z myślą o Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ponieważ tam coraz częściej dochodzi do ataków z bronią.

Projektant uważa, że jego produkty są bezkonkurencyjne. Przekonuje, że nie widać po nich, że są kuloodporne. Mają zapewnić dzieciom komfort w szkole i na ulicy tak, żeby czuły się bezpiecznie, dobrze wyglądały i żeby potencjalny napastnik w razie ataku nie zorientował się, że jego potencjalne ofiary są chronione kuloodpornym ubraniem.

W skład kolekcji wchodzi kilka podstawowych artykułów: V-Bag, Puffer Kids, T-Shirt Kids i Safety Vest. V-Bag to plecak połączony z kamizelką kuloodporną, który po odpowiednim wyregulowaniu może służyć jako tarcza obronna.

PAP Life

Istnieją kuloodporne plecaki, ale wcześniej nie powstała opcja zintegrowana, taka, jaką teraz proponuję - wyznał peruwiański przedsiębiorca, który posiada dwie fabryki, jedną w Bogocie, a drugą w Meksyku. Otwarcie kolejnej planuje w Peru.

Puffer Kids to zaś sportowa, pikowana kamizelka kuloodporna z kołnierzykiem. T-Shirt Kids to kuloodporny podkoszulek, który dzięki użyciu specjalnych materiałów jest lekki i idealnie dopasowuje się do ciała i może być noszony pod ubraniem. Natomiast Safety Vest została zaprojektowana z przeznaczeniem do szkół jako ratunkowa kamizelka kuloodporna, która może zostać użyta wyłącznie w razie potrzeby.

Skoro obecnie nawet szkoły stały się miejscem, w których dochodzi do zamachów, powinny posiadać w swoim stałym wyposażeniu kamizelki kuloodporne - wyznaje Caballero. Podobno wszystkie ratunkowe kamizelki kuloodporne mają być czerwone. Zdaniem projektanta w razie ataku, napastnik zawsze będzie strzelał do celu, który rzuca się w oczy, a ta strefa będzie przecież najbezpieczniejsza.