Wytwórca modelu Grow zapewnia, że zakup nowego jednośladu będzie jedynym wydatkiem koniecznym na długoletnią jazdę dziecka na rowerze. Nasz najnowszy pojazd można dopasowywać do poszczególnych faz rozwoju dziecka. Dzięki temu rower ten żyje dłużej w pierwszym obiegu - powiedział Miguel Madariaga z hiszpańskiej firmy Orbea.

Na nowym rowerze mogą jeździć zarówno maluchy, jak i dwunastoletnie dzieci. Duża elastyczność jednośladu wynika z faktu, że poza dwoma kołami wyposażony jest on również w dwa tylne kółka. Grow posiada też możliwość wydłużania kierownicy, siodełka, a także zwiększania odległości pomiędzy dużymi kołami pojazdu.

Nowatorski rower jest również niezwykle przyjazny dla środowiska, gdyż ogranicza konieczność produkcji dodatkowych jednośladów. Dodatkową jego zaletą jest możliwość pielęgnowania przez dziecko emocjonalnej więzi z tym samym rowerem przez długie lata - dodał przedstawiciel firmy Orbea.

Hiszpański producent oferuje Grow w czterech wersjach. Jedna z nich adresowana jest już dla dzieci w wieku półtora roku. Cena nowych pojazdów oscyluje pomiędzy 200 a 289 euro.

Zdaniem władz producenta, Grow jest czymś więcej niż tylko rowerem. Chcemy, aby nasza marka była synonimem nowego stylu młodych rowerzystów, którzy w przyszłości unikać będą porzucania swoich pierwszych pojazdów - dodał Miguel Madariaga.

http://youtu.be/56rEuOkRuQk