Mercedes to hiszpańskie imię żeńskie, oznaczające "łaskę". Nazwa marki Mercedes-Benz powstała właśnie od tego pięknego imienia - tak imię nosiła bowiem córka Emila Jellinka, austriackiego konsula honorowego w Nicei, a zarazem miłośnika motoryzacji i pierwszego biznesowego przedstawiciela Daimler-Motoren-Gesellschaft. Ojciec używał imienia swojej córki, Mercedes Jellinek, początkowo jako pseudonimu podczas wyścigów automobilowych. Z czasem nazwę tą zaczęto stosować do określenia całego jego zespołu, następnie samochodów, aż wreszcie stała się oficjalną nazwą marki.

>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>

Z sześciu pań o tym imieniu, które wzięły udział w zorganizowanej przez Mercedes-Benz Polska akcji, trzy noszą imię Mercedes jako pierwsze. A swoje oryginalne imiona zawdzięczają motoryzacyjnym sympatiom ich rodziców. Tak było m.in. w przypadku małej Mercedes Sobczyk, najmłodszej laureatki, mającej dziś 2 lata i 4 miesiące dziewczynki. Mama i tata byli od zawsze miłośnikami tej wyjątkowej marki.

Imię zaś Mercedes Soppel nie było ustalone niemal do ostatniej chwili. Jej rodzice postanowili, że jeśli urodzi się chłopczyk, wyboru dokona matka, w razie zaś narodzin dziewczynki, zdecydować miał ojciec. Wybór podyktowany był w tym wypadku również ogólnym zamiłowaniem do nietypowych imion. Zapewnił on córce ciekawe reakcje otoczenia - od śmiechu i zdziwienia po zachwyt i zazdrość.

Inną ciekawą historię przedstawiła Mercedes Zapolska, która miała początkowo być Karolem lub Karoliną. Imiona te nosili jednak już jej brat i siostra. Na zmianę decyzji wpłynęła babcia, uznając nazywanie rodzeństwa tym samym imieniem za zły omen. Ponieważ rodzice byli wielkimi miłośnikami "beczek", wybór musiał paść na Mercedes.

Wszystkie laureatki konkursu otrzymają okolicznościowe upominki z kolekcji swego imiennika...Mercedesa.