Dobra taktyka

Do akcji przygotuj się za nim maluch będzie miał pełną pieluszkę. Na przewijaku powinieneś mieć przygotowane niezbędne akcesoria – pieluchy, chusteczki, krem przeciw odparzeniom, reklamówka, w której możesz szybko umieścić „aromatyczny” pakunek. Przydatne będą również zabawki, którymi zajmiesz malucha podczas przewijania. Pamiętaj, aby nie zostawiać nawet na chwilę dziecka na przewijaku. Takie szkraby są bardzo ruchliwe, a upadek z wysokości może mieć fatalne skutki.

Wybija godzina zero

Pieluchę zmieniaj co 2-3 godziny oraz koniecznie przed drzemką lub spacerem. Czasem malec ułatwi ci rozpoznanie płaczem lub zapachem roztaczającym się wokół niego. Nie odwlekaj przewijania. Mokra pielucha w kontakcie ze skórą dziecka może doprowadzić do pojawienia się odparzeń, poza tym ciężka zawartość utrudnia poruszanie się i nie jest niczym przyjemnym.

Ofensywa

Za nim położysz dziecko na przewijaku, rozłóż na nim tetrową pieluszkę, aby malec nie leżał bezpośrednio na zimnej ceracie oraz ogrzej ręce. Dotyk lodowatych dłoni może wywołać niemiłosierny płacz. Teraz zaczyna się gimnastyka. Miej w zanadrzu śmieszne miny, które rozbawią bobasa i odwrócą jego uwagę od twoich zmagań. Ściągnij dziecku dolną część garderoby. Portal Rodzice.pl przypomina, aby nie unosić pupy dziecka do góry ciągnąc za jego stópki. Takie postępowanie może doprowadzić do urazu stawu biodrowego. Wykorzystaj inny sposób – podłóż rękę pod pupę malca i tak unoś go delikatnie do góry. Wyciągnij brudną pieluchę i sprawnym ruchem zapakuj ją do reklamówki. Dokładnie wytrzyj wszystkie fałdki nawilżonymi chusteczkami lub obmyj wodą z mydłem, a następnie posmaruj delikatną skórę bobasa kremem. Bądź dokładny, aby oszczędzić dziecku odparzeń. Teraz załóż nowego pampersa. Zapięcie nie może być ani za ciasne, ani za luźne. Jak to sprawdzić? Jeśli między pieluchą a brzuszkiem malca mieści się twój palec, to wszystko jest w porządku. Na koniec załóż dziecku ubranko i… misja wykonana!