Młodzi mężczyźni otrzymują rady z dwóch głównych źródeł. Pierwszym z nich są ojcowie, którzy w swoim mniemaniu potrafią nauczyć potomstwodosłownie wszystkiego. Kolejną skarbnicą myśli i trzecim rodzicem jest dla współczesnych dzieci telewizja (a głównie pełne agresji i przemocy kreskówki). Idąc dalej tym tropem, porady telewizyjnego tatusia powinny być tym co do dzieci trafia najlepiej...

Od Homera z Simpsonów przez All’a Bundy czy Archie Bunker’a kończąc na Tony’m Soprano. Jakkolwiek telewizyjny ojciec nie byłby dziwny, zawsze jest w stanie przemycić niezwykłą wskazówkę na życie. Oto najlepsze z nich!

1. Homer Simpson, The Simpsons

„Gdzie zdobyć wiedzę? Odpowiedź na życiowe problemy nie znajduje się na dnie butelki, tylko w telewizji!”

„Każdy rodzic marzy o tym, żeby przeżyć swoje dzieci.”

„Dzieci, próbowałyście, ale poniosłyście klęskę. Jaki z tego morał? Nie próbować.”

„Jak się uczę czegoś nowego, to zapominam to, co już umiem! Pamiętasz, jak po kursie robienia win zapomniałem, jak się prowadzi samochód?”

„Jeśli naprawdę chcesz do czegoś dojść w życiu, musisz na to zapracować. A teraz cisza! Będą podawać wyniki totolotka...”

„To jest kac. Jest nieodłączną częścią życia.”

Mimo wszystko, najważniejszym zdaniem wypowiedzianym ustami Homera pozostaje: „Alkohol: przyczyna i rozwiązanie wszystkich życiowych problemów”!

2. Ben Cartwright, Bonanza

„Bez względu na to jak stary jest człowiek, zawsze może się nauczyć czegoś nowego”.

3. Archie Bunker, All in the family

„Kiedyś dzieci bały się swoich rodziców jak diabli! Co się stało z tymi czasami…”

„Jedyną rzeczą, która broni małżeństwo przed rozpadem jest umiejętność każdego męża, aby zrobić krok wstecz i sprawdzić co złego zrobiła żona.”

4. Peter Griffin, Family Guy

„Tak, wspiąć się na każdą górę, wypożyczyć kasetę wideo, wykręcić jakikolwiek numer telefonu! I nie tylko nasz numer, Lois, numery innych ludzi! Przyzwoite numery, przerażające numery, numery przy których inni załamywali ręce, ale nam się udało bo byliśmy drużyną!”

(po tym jak Lois nazwała go dziecinnym) „Lepiej uważaj kogo nazywasz dzieckiem Lois. Bo jeśli ja jestem dzieckiem, to wiesz kim ty jesteś? Pedofilem. I niech mnie diabli jeśli będę strofowany przez zboczeńca!”

5. All Bundy, Married... with Children

"Dzieciaki, bądźcie do cholery cicho, bo obudzicie waszą matkę i będę z nią musiał rozmawiać."

„Dzieci, każde z was ma szansę osiągnąć coś wielkiego w życiu. Bud, ty mógłbyś zostać lekarzem albo adwokatem. Kelly, ty eee... będziesz w stanie któregoś dnia sama sobie rozpiąć bluzkę.”

„Wszyscy musimy żyć z jakimś rozczarowaniem. Ja muszę z moim sypiać.”