Asertywność

W życiu powinieneś dokładnie określić priorytety. Odsuwając błahe sprawy na boczny tor, zyskasz więcej czasu na te ważniejsze. Ustalaj sztywne harmonogramy dni, które pozwolą ci lepiej zarządzać czasem. Korzystne będzie zdefiniowanie dalekosiężnych planów, jak np. zakup większego mieszkania w ciągu 5 lat. W ten sposób określisz cele i wprowadzisz większy porządek w swoje działania.


>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>


Praca a ojcostwo

Pracoholizm w dzisiejszych czasach jest ceniony przez pracodawców. Stawiając pracę na pierwszym miejscu zaniedbujesz rodzinę i samego siebie. Zatrzymaj się na chwilę i dostrzeż cenę, jaką płacisz za sukcesy w życiu zawodowym. Niektórzy pracodawcy zapewniają szeroki pakiet rodzinny. Oferują dodatki na dzieci, przedszkola w pobliżu miejsca pracy, czy elastyczne godziny pracy. Znalezienie takiego przełożonego pomoże ci lepiej zorganizować swoje życie.

W zdrowy ciele zdrowy duch

Stres w pracy, zabieganie w domu, natłok obowiązków. Wszystko to odbija się negatywnie na twoim zdrowiu. Pamiętaj, że nie jesteś super bohaterem i od czasu do czasu koniecznie byłoby odwiedzenie lekarza i zrobienie badań kontrolnych. Zadbaj o kondycję fizyczną. Możesz zaangażować w to dzieci i żonę, będziecie spędzać razem więcej czasu, jednocześnie zachowujączdrowie fizyczne.

Rodzinny czas

Znajdź w ciągu dnia czas wyłącznie dla rodziny. Doskonałym rozwiązaniem jest przynajmniej jeden wspólny posiłek dziennie. Przygotowując go całą rodziną, zapewnicie dzieciom doskonałą zabawę i poprawicie relacje między wami. Wprowadź rytuał „rodzinnych wieczorów”. Raz w tygodniu spędzajcie wieczór razem, bez telewizora i komputera. Zadbajcie o luźną i przyjemną atmosferę. Możecie wyjść na spacer, zorganizować wycieczkę, zagrać w grę planszową. Ważne abyście spędzili ten czas wspólnie i budowali rodzinną więź.