Pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze

Pojawienie się malucha na świecie wiąże się z tysiącem dodatkowych wydatków, które nie skończą się przez najbliższe 20 lat. Dziecko to studnia bez dna, warto określić budżet na najbliższy czas. Sporządź wraz z żoną listę koniecznych zakupów, a następnie zastanówcie się, które z nich będą wam naprawdę potrzebne. Szukajcie tańszych zamienników, najdroższe nie zawsze znaczy najlepsze.

Opieka nad maleństwem

Wydaje ci się, że jeśli weźmiesz dziecko na ręce, to na pewno je skrzywdzisz, a myśl, że miałbyś zostać z nim sam paraliżuje cię. Możesz temu zaradzić. Przejrzyj fachową literaturę, obserwuj partnerkę i przede wszystkim jak najwięcej pomagaj. Z czasem staniesz się ekspertem i żadna kolka nie będzie ci straszna, a opieka nad maluchem stanie się czystą przyjemnością.

Pamiętaj, żeby cały czas uczestniczyć w życiu dziecka, wychowywać je wraz z żoną, a nie ograniczać się jedynie do utrzymywania. Pobaw się z dzieckiem przed pracą, poświęcaj mu więcej czasu w weekendy. Zbudujesz w ten sposób między wami więź, która będzie owocować w przyszłości.

Zazdrość

Czujesz, że żona zepchnęła cię na boczny tor. To naturalne, że mama poświęca więcej uwagi maluszkowi, ale ty, jako dojrzały mężczyzna i głowa rodziny, nie powinieneś z obrażoną miną odsuwać się w kąt. Towarzysz żonie podczas zajmowania się dzieckiem. Będziecie spędzać razem więcej czasu, a twoje zaangażowanie z pewnością zostanie nagrodzone. Od czasu do czasu zorganizuj opiekę dla malucha i zrób żonie niespodziankę. Bądźcie wtedy tylko we dwoje.

Mała istotka zmieni twoje życie diametralne. Postaraj się, aby była to zmiana wyłącznie na lepsze.