Przygotowania

Kiedy zbliża się pora karmienia, umyj ręce i uszykuj czystą, wyparzoną butelkę, smoczek oraz miarkę dołączoną do mlecznego produktu. Przygotuj mleko zgodnie z instrukcją na opakowaniu, zakręć butelkę smoczkiem z nakrętką i wstrząśnij (aby nie pozostały żadne grudki). Pamiętaj o sprawdzeniu temperatury, wylewając kroplę produktu na wewnętrzną część nadgarstka. Mleko gotowe, do dzieła!

Jak karmić?

Pozycja karmienia musi być wygodna zarówno dla dziecka, jak i dla taty. Możesz posadzić maluszka na jednym udzie, a o drugie oprzeć jego plecki - pozwoli ci to na podtrzymywanie główki dłonią lub w zgięciu łokcia. Pilnuj, by maluch nie pił zbyt szybko, bo może nabawić się kolki.

Tuż po karmieniu

Gdy niemowlę zaczyna się wiercić i wypluwa smoczek, to sygnał, że jest najedzone. Rozłóż na ramieniu tetrową pieluchę, a następnie oprzyj o nie buzię malca, poklep je po pleckach i poczekaj aż mu się odbije. Teraz możesz z dumą odłożyć dziecko do łóżeczka i zająć się umyciem wykorzystanych naczyń.

Gadżety

Na rynku spotkać można najróżniejsze smoczki (kauczukowe, silikonowe, kilkuprzepływowe), różnokształtne butelki, podgrzewacze do mleka czy sterylizatory do butelek. Choć gadżety często nie są niezbędne, to z pewnością ułatwią i uatrakcyjnią rodzicom karmienie maluszka.