• ~Pik Pok
  (2012-12-12 20:23)
  koniec Brytanii i jej tradycji,ale dno.
 • ~EWA KOBY
  (2012-12-12 19:14)
  BYLAM W PIEKLE KROLEWNY ANGIELSKEIJ A TERAZ WLASCICIEL DZIENNIKA SZANTARZUJE MNIE KW IZAMI ZEBY MOJE PUBLIKACJE PRZESZLY NA JEGO WLASNOSC ZLODZIEJ INTELEKTU MANIPULUJE DALEJ
 • ~re ~Pik Pok
  (2012-12-13 07:42)
  ~Pik Pok2012-12-12 20:23
  koniec Brytanii i jej tradycji,ale dno.


  Nie znasz Wielkiej Brytanii i jej tradycji. Hindusi w WB, to poważna mniejszość etniczna. Od XIX w. Hindusi służą w brytyjskiej armii , uważani są za jednych z najwaleczniejszych. Pamiętaj, iż Aleksander Macedoński potknął się o Indie i przegrał. Ponadto WB, to kraj konserwatywny , ale i postępowy, bo wielonarodowościowy.
 • ~Pendżabi
  (2012-12-13 20:25)
  W brytyjskiej policji pracuje około 2 tysięcy sikhów. Ponieważ ze względów religijnych nie mogą zdejmować turbanów, nie mogą też nosić hełmów ochronnych – a to z kolei nie pozwala im służyć w uzbrojonych oddziałach.
  Ale wkrótce ma się to zmienić. Sikhowie zlecili grupie naukowców badania nad materiałem balistycznym, z którego mogłyby być wykonane turbany.
  – Od lat się domagamy, by pozwolono nam służyć w uzbrojonych oddziałach policji w naszych turbanach. To ważna dla nas kwestia, bo w tej chwili nie czujemy się w pełni akceptowani – tłumaczył wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Sikhów w Brytyjskiej Policji (BPSA) Gian Singh Chaha. Według niego badania nad kuloodpornym materiałem są zaawansowane. Wraz z kolegami rozpoczął już nawet poszukiwania fabryki, która byłaby gotowa wyprodukować około dziesięciu tysięcy nakryć głowy.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.