Warszawa

Greg Hancock został po raz czwarty żużlowym mistrzem świata

22 października 2016, 11:49
Hancock, który pierwszy tytuł zdobył w 1997 roku, potrzebował tylko trzech punktów, aby zapewnić sobie końcowy triumf. Uzyskał je, wygrywając w swoim pierwszym sobotnim występie. Trzeci w "generalce" Brytyjczyk Tai Woffinden tracił do niego 19 punktów, a do zdobycia było 21. Wicelider Jason Doyle, który miał o 11 pkt mniej od Amerykanina, nie startuje w ojczyźnie z powodu kontuzji odniesionej przed trzema tygodniami w Toruniu.
Hancock, który pierwszy tytuł zdobył w 1997 roku, potrzebował tylko trzech punktów, aby zapewnić sobie końcowy triumf. Uzyskał je, wygrywając w swoim pierwszym sobotnim występie. Trzeci w "generalce" Brytyjczyk Tai Woffinden tracił do niego 19 punktów, a do zdobycia było 21. Wicelider Jason Doyle, który miał o 11 pkt mniej od Amerykanina, nie startuje w ojczyźnie z powodu kontuzji odniesionej przed trzema tygodniami w Toruniu. / Instagram
Greg Hancock został po raz czwarty w karierze żużlowym mistrzem świata. 46-letni Amerykanin wywalczył tytuł już po czwartym wyścigu kończących sezon zmagań w Melbourne. O podium klasyfikacji generalnej wciąż walczy Bartosz Zmarzlik.
Tematy:
Greg Hancock zdjęcia Greg Hancock

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .

    Zobacz więcej