Warszawa

Andrzej Bargiel z rekordem Śnieżnej Pantery - pięć siedmiotysięczników w 30 dni

15 sierpnia 2016, 09:50
Bargiel z rekordem Śnieżnej Pantery - pięć siedmiotysięczników w 30 dni Jak wyjaśnił przed wyprawą trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, zegar włączany jest z chwilą wejścia na wierzchołek pierwszej góry, a zatrzymywany w momencie, gdy stanie się na szczycie piątej. 28-letni Bargiel zamierzał skompletować Śnieżną Panterę właśnie w ciągu 30 dni. Są to szczyty leżące w paśmie Tienszan (Kirgistan-Kazachstan-Chiny) i Pamiru (Tadżykistan-Kirgistan).
Bargiel z rekordem Śnieżnej Pantery - pięć siedmiotysięczników w 30 dni Jak wyjaśnił przed wyprawą trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, zegar włączany jest z chwilą wejścia na wierzchołek pierwszej góry, a zatrzymywany w momencie, gdy stanie się na szczycie piątej. 28-letni Bargiel zamierzał skompletować Śnieżną Panterę właśnie w ciągu 30 dni. Są to szczyty leżące w paśmie Tienszan (Kirgistan-Kazachstan-Chiny) i Pamiru (Tadżykistan-Kirgistan). / Instagram
Andrzej Bargiel w rekordowym czasie 30 dni zdobył pięć siedmiotysięczników byłego Związku Radzieckiego zaliczanych do Śnieżnej Pantery, zjeżdżając z tych gór na nartach. Zakopiańczyk, aż o 12 dni pobił dotychczasowy wynik Denisa Urubki z 1999 roku.
Tematy:
narciarz Andrzej Bargiel śnieżna pantra Andrzej Bargiel polski narciarz Andrzej Bargiel

Powiązane

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

    Zobacz więcej