Warszawa

Polski narciarz Andrzej Bargie zjechał na nartach z wierzchołka Szczytu Korżeniewskiej

26 lipca 2016, 12:36
16 lipca 28-letni zakopiańczyk błyskawicznym wejściem na Pik Lenina i zjazdem w 15 godzin 38 minut rozpoczął wyścig po rekordowe skompletowanie pięciu najwyższych wierzchołków byłego ZSRR. W poniedziałek również w ekspresowym tempie dokonał podobnego wyczynu na Szczycie Korżeniewskiej. Dokładnie rok temu, 25 lipca, jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z osławionego wierzchołka Broad Peaku (8015 m), a trzy lata temu z Sziszapangmy (8013 m).
16 lipca 28-letni zakopiańczyk błyskawicznym wejściem na Pik Lenina i zjazdem w 15 godzin 38 minut rozpoczął wyścig po rekordowe skompletowanie pięciu najwyższych wierzchołków byłego ZSRR. W poniedziałek również w ekspresowym tempie dokonał podobnego wyczynu na Szczycie Korżeniewskiej. Dokładnie rok temu, 25 lipca, jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z osławionego wierzchołka Broad Peaku (8015 m), a trzy lata temu z Sziszapangmy (8013 m). / Instagram
Andrzej Bargie chce w ciągu zaledwie 30 dni zjechać na nartach z pięciu siedmiotysięczników i zdobyć Śnieżną Panterę. Dwa szczyty ma już za sobą – Pik Lenina (7134 m) i Szczyt Korżeniewskiej (7105 m).
Tematy:
polski narciarz Andrzej Bargie śnieżna pantra Andrzej Bargie narciarz Andrzej Bargie

Powiązane

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

    Zobacz więcej