Brodaty sikh w turbanie przed Pałacem Buckingham. Ewenement w gwardii

12 grudnia 2012, 16:00
 Jatinderpal Singh Bhullar
Jatinderpal Singh Bhullar / AP / Lefteris Pitarakis
Jedną z wizytówek elitarnej Szkockiej Gwardii pełniącej straż przed Pałacem Buckingham są efektowne czarne czapki z niedźwiedziego futra. Jednak jest jeden wyjątek - 25-letni brodaty sikh Jatinderpal Singh Bhullar, który podczas warty na głowie ma czarny turban.
Tematy:
gwardia turban religia Wielka Brytania

Komentarze (4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Pendżabi
  2012-12-13 20:25
  W brytyjskiej policji pracuje około 2 tysięcy sikhów. Ponieważ ze względów religijnych nie mogą zdejmować turbanów, nie mogą też nosić hełmów ochronnych – a to z kolei nie pozwala im służyć w uzbrojonych oddziałach.
  Ale wkrótce ma się to zmienić. Sikhowie zlecili grupie naukowców badania nad materiałem balistycznym, z którego mogłyby być wykonane turbany.
  – Od lat się domagamy, by pozwolono nam służyć w uzbrojonych oddziałach policji w naszych turbanach. To ważna dla nas kwestia, bo w tej chwili nie czujemy się w pełni akceptowani – tłumaczył wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Sikhów w Brytyjskiej Policji (BPSA) Gian Singh Chaha. Według niego badania nad kuloodpornym materiałem są zaawansowane. Wraz z kolegami rozpoczął już nawet poszukiwania fabryki, która byłaby gotowa wyprodukować około dziesięciu tysięcy nakryć głowy.
  0
  zgłoś
 • re ~Pik Pok
  2012-12-13 07:42
  ~Pik Pok2012-12-12 20:23
  koniec Brytanii i jej tradycji,ale dno.


  Nie znasz Wielkiej Brytanii i jej tradycji. Hindusi w WB, to poważna mniejszość etniczna. Od XIX w. Hindusi służą w brytyjskiej armii , uważani są za jednych z najwaleczniejszych. Pamiętaj, iż Aleksander Macedoński potknął się o Indie i przegrał. Ponadto WB, to kraj konserwatywny , ale i postępowy, bo wielonarodowościowy.
  0
  zgłoś
 • Pik Pok
  2012-12-12 20:23
  koniec Brytanii i jej tradycji,ale dno.
  0
  zgłoś
 • EWA KOBY
  2012-12-12 19:14
  BYLAM W PIEKLE KROLEWNY ANGIELSKEIJ A TERAZ WLASCICIEL DZIENNIKA SZANTARZUJE MNIE KW IZAMI ZEBY MOJE PUBLIKACJE PRZESZLY NA JEGO WLASNOSC ZLODZIEJ INTELEKTU MANIPULUJE DALEJ
  0
  zgłoś

Zobacz więcej