AGAT na poligonie. Tak ćwiczą polscy komandosi

 AGAT
AGAT / zoom.mon.gov.pl
Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej z 18 marca 2011 roku rozformowano Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Gliwicach i stworzono nową jednostkę wojskową podległą Dowództwu Wojsk Specjalnych. Oto jak prezentuje się oddział AGATu podczas ćwiczeń. Zobacz koniecznie!
Tematy:
wojsko jednostka specjalna ćwiczenia poligon agat

Komentarze (10)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • grzegorz
  2013-07-20 01:30
  Odnośnie innych postów. Kontrolujmy niebo, ziemię, pod ziemią i kosmos. TO JEST 37 MLN KRAJ. Kraj jest prawie wielkości niemiec. Jak popatrzycie na mapę to zobaczycie, że jesteśmy w czwórce krajów europy. A najgorsze jest to, że pisząc te komentarze boję się, że zostanę za nie ukarany.
  0
  zgłoś
 • grzegorz
  2013-07-20 01:16
  Ej ludzie! ich jest razem może 3000 i są super wyszkoleni. Co z armią? Będąc cywilem kiedyś na wakacjach poznałem wojskowego, który służył w Iraku. Pomijając opowieści o tym jak pili whiskey z puszek po cocacoli i strzelali do głośników w minarecie to wydawał się on przygotowany na wojnę. Nawet go specjalnie prowokowałem. I zdał test. My obywatele chcemy armii gotowej do walki i pokojowego zachowania w kraju (bardzo doceniam tego gościa bo z jego umiejętnościami i motywacją dawno bym uderzył gościa takiego jak ja w twarz). Z CAŁYM szacunkiem dla jednostek specjalnych - potrzeba tak wyszkolonych 70 tysięcy żołnierzy. Nie może być takiej sytuacji, że żołnierz siedzi za biurkiem. Poznałem też takiego od łodzi podwodnej. Opowiadał o obowiązkach i ojczyźnie, a na sam koniec wyszło, że zajmuje się głownie portem bo ŁODZI PODWODNYCH NIE MA. Nie winie go, ale OGARNIJMY SIĘ JAKO PAŃSTWO
  0
  zgłoś
 • AK
  2012-05-05 14:23
  Do ~reakisty
  Tego typu obrona, o której piszesz, jest przeżytkiem. Wojny w Iraku, w Libii i w Gruzji to wyraźnie udowodniły. Liczy się to kto kontroluje "niebo". I liczą się elektronicznie sterowane rakiety. Cała reszta, to kaczki siedzące na poligonie.
  0
  zgłoś
 • realista
  2012-04-27 14:59
  Ktoś pytał o karabinek jest to HK416. Co do sensu istnienia kolejnej jednostki specjalnej popieram przedmówców. Kraju tym nie obronimy. Owszem są na świecie tendencje do zmniejszania armii i zastępowania mnogości dywizji przez jednostki specjalne ale tylko i wyłącznie w krajach, które na to stać, a Polska nie jest i długo nie będzie tego typu krajem. Współczesna koncepcja wojny to bardzo mocne i szybkie lotnictwo uderzeniowe, do tego odpowiednie siły rakietowe i jednostki specjalne ale trzeba wziąć pod uwagę, że to koncepcja ofensywna, a więc dla krajów o aspiracjach mocarstwowych, które już mają odpowiednie siły defensywne. Poza tym żeby mieć odpowiednie lotnictwo uderzeniowe potrzeba lotniskowców i dostępu do lotnisk w różnych rejonach świata. Polska jak zwykle zabiera się do tematu nieudolnie i od końca, najpierw powinna zadbać o własną obronę a więc odpowiednie lotnictwo, obrona przeciwlotnicza i przeciwrakietowa, odpowiednie siły pancerne i artyleria, do tego zmechanizowana piechota. Czemu nie zakłada się tworzenia współczesnych obiektów obronnych jak ma to miejsce w USA, Francji czy Wlk. Brytanii? Wiadomo, że nikt linii maginota nie będzie budował ale jak najbardziej powinny istnieć punkty obrony jak jest to wszędzie na świecie. No chyba, że u nas nie ma czego bronić ...
  0
  zgłoś
 • 17mw
  2012-04-23 16:52
  Do użycia w kraju czy poza,oby tylko numerów na drzwiach nie mylili.
  0
  zgłoś
 • Irek
  2012-04-23 14:16
  Zobacz w necie naszaarmia. jestfilmik o AGACIE
  0
  zgłoś
 • jo
  2012-04-23 14:13
  "operacje przeciwpartyzanckie" ??
  tak tylko pytam, na co idą pieniądze z moich podatków
  0
  zgłoś
 • kurkum
  2012-04-23 13:05
  Co to za karabiny ? Wie ktoś ?
  0
  zgłoś
 • reales
  2012-04-23 12:23
  Zgadza się panie "Weteran". Samymi oddziałami specjalnymi Polski w razie czego nie obronimy. Tworzy się takie oddziały, by władze polskie miały swego rodzaju towar eksportowy i mogły dzięki temu punktować u możnych tego świata..
  0
  zgłoś
 • Weteran
  2012-04-23 12:00
  Tak wszystko pięknie z pozoru, bo wszelkie AGATY to miejsce dla fanów takiej zabawy, natomiast kraj jest bezbronny
  0
  zgłoś

Zobacz więcej