Bądź uprzejmy, nie spóźniaj się, nie wspominaj byłego partnera - to podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać podczas pierwszej randki.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy się do nich stosują. Portal eDarling spytał swoich użytkowników o randkowe faux-pas i na tej podstawie powstała lista "odstraszaczy", które sprawią, że spotkanie z pewnością nie będzie należeć do udanych.

1. Za dużo perfum

Jak się okazuje, z pięknym zapachem też można przedobrzyć. Woń nawet najlepszych perfum, jeśli jest zbyt intensywna, zamiast zrobić dobre wrażenie i wspomóc nasze uwodzicielskie metody, może mocno zaszkodzić.

2. Ciągłe sprawdzanie telefonu

Odkąd wielu z nas weszło w posiadanie smartfonów, Internet i wszystkie jego tajemnice są non stop w zasięgu ręki. Jak się okazuje, nawyk przeglądania stron online może być jednak zabójczy dla życia uczuciowego. Dla wielu singli randka z osobą, która co jakiś czas zagląda do telefonu, będzie pierwszą i ostatnią!

3. Okulary przeciwsłoneczne

Może i w okularach przeciwsłonecznych wygląda się lepiej, jednak nie można się za nimi ukrywać przez całe spotkanie. Według ankietowanych, chowanie się za ciemnymi szkłami skończy się na pierwszej randce – do drugiego spotkania nie dojdzie, nawet, jeśli w okularach przeciwsłonecznych prezentujemy się naprawdę dobrze.

4. Opowiadanie o kolejnych, zaplanowanych randkach

Wszyscy raczej pamiętamy, aby na randkach nie opowiadać o byłych partnerach, jednak jak się okazuje, zdarzają się osoby, które na pierwszej randce wspominają inne osoby, z którymi dopiero wybierają się na spotkanie!

5. Zwlekanie z wysłaniem wiadomości po spotkaniu

Polscy single nie lubią znanej "zasady 3 dni" - opinii, że po (udanej) randce należy odczekać minimum trzy doby, zanim skontaktuje się z osobą, z którą było się na spotkaniu. Polacy nie chcą czekać, wolą działać. Czekanie na wiadomość zniechęca przed umówieniem się na drugą randkę.

Według opinii 935 polskich singli istnieją również zachowania, które można zaliczyć do randkowych wpadek, ale są one do wybaczenia i nie przekreślają szansy na drugie spotkanie.

Jakie to błędy?

1. Spóźnienie się na randkę

2. Założenie stroju nieodpowiedniego do sytuacji

3. Brak propozycji zapłacenia za rachunek

4. Brak napiwku dla obsługi lokalu

5. Wysłanie po randce zaproszenia do grona znajomych na Facebooku