To środę 12 proc. kobiet wskazało, jako najbardziej stresujący dzień. Godzina 15.30 to moment kryzysowy, kiedy panie odczuwają największy spadek energii, zwykle są również w nie najlepszym nastroju, co przekłada się na ich wygląd. Specjaliści twierdzą, że o tej porze panie wyglądają najstarzej.

To fascynujące, że właśnie ta pora została wskazana jako najmniej korzystna dla kobiety. Poziom stresu, zmęczenie, a jednocześnie myśl o wieczornym, tak odległym relaksie, potęguje w nich niekorzystne emocje. A tym samym sprawia, że ich twarz wygląda starzej - wyjaśnia Nichola Joss, z marki St. Tropez, zleceniodawcy badania.

Jako remedium na środowy kryzys, panie wskazały seks. Według 60 proc. pytanych kobiet, to czwartek jest dniem, kiedy cieszą się bujnym życiem erotycznym. Wiele pań przyznaje, że udane życie erotyczne pozwala im czuć się i wyglądać młodo - dodaje Joss.

Jak wskazuje specjalistka nie bez znaczenia są również weekendowe szaleństwa, których efekty często widoczne są po kilku dniach. Czasem potrzeba nawet 72 godzin, aby efekty weekendowych imprez, suto zakrapianych alkoholem odbiły się na naszej twarzy - tłumaczy Nichola Joss. Dodaje również, że brak snu jest wrogiem młodzieńczego wyglądu.

Efekty braku snu mogą być widoczny nawet po 48 godzinach. Dlatego jeżeli kobieta miała ciężką noc w poniedziałek, będzie wyglądać niekorzystnie w środę - dodaje.