Przygotowanie imprezy noworocznej nie musi wymagać dużego wysiłku – wystarczy, że zaplanujesz ją zgodnie z poniższymi wskazówkami.

1. Opanuj przestrzeń

Jeśli tylko nie masz zamiaru zapraszać pięćdziesięciu osób do niewielkiego pokoju, z pewnością uda Ci się wygospodarować kawałek podłogi, który posłuży za parkiet. Wystarczy na tę jedną noc wynieść część mebli do piwnicy, na strych czy innego pokoju, a pozostałe przesunąć pod ścianę.

2. Pomyśl o dekoracjach

Ich wybór zależy od tego, czy chcesz zorganizować imprezę z motywem tematycznym, czy też nie. Jeśli decydujesz się na tradycyjne sylwestrowe przyjęcie wystarczą balony, serpentyny i kolorowe światełka. Jeżeli przyjęcie ma być tematyczne, dekoracje muszą odzwierciedlać wybrany styl.

3. Wybierz motyw przewodni

Powinien nawiązywać do zainteresowań, które dzielisz ze znajomymi. Dobrze sprawdzają się również przyjęcia organizowane w stylu wybranej epoki, na przykład starożytnej Grecji, lub te związane z bohaterami kina – dla Twoich znajomych wizja wcielenia się w postać Jamesa Bonda czy Dartha Vadera może być niezwykle kusząca! By niskim kosztem skompletować oryginalny strój, udaj się do second handu lub pobuszuj w internecie.

4. Zastanów się nad sylwestrowym menu

Zastawienie stołu wykwintnymi potrawami podczas sylwestrowej imprezy na szczęście nie jest konieczne. Jedno ciepłe sycące danie sprawdzi się idealnie. Podstawę menu powinny stanowić najróżniejsze przekąski. Przygotuj szwedzki stół.

5. Postaw na fingerfoody

Dania powinny być lekkie i szybkie do zjedzenia. Przekąski fingerfoodowe, czyli takie, które można wziąć w palce i zjeść jednym lub dwoma kęsami, będą najlepszym rozwiązaniem. Możesz więc przygotować rolady z wędlin, koreczki, małe kanapki. Smak różnego rodzaju przekąsek wzbogacisz sosami dipami. Chipsy, nachosy czy nawet paluszki maczane np. w sosie musztardowo-paprykowym nabiorą wyrazistego smaku.

6. Zabawa!

Smakołyki podchwycone między jednym tańcem a drugim nie tylko dodadzą sił do dalszej zabawy, ale sprawią, że alkohol – którego przecież tej nocy nie powinno zabraknąć – będzie lepiej przyswajalny przez organizm. Z racji tego, że ile osób, tyle preferencji co do ulubionych napojów wysokoprocentowych, zapytaj wcześniej o nie znajomych lub poproś, by każdy przyniósł własne trunki.

7. Barman, nalej!

Jeśli wśród osób, które planujesz zaprosić, będzie ktoś, komu przyrządzanie pysznych drinków przychodzi z łatwością, niech w ten wieczór wcieli się w rolę barmana.

8. Rozgrzej parkiet do czerwoności

Koniecznie pamiętaj o przygotowaniu odpowiedniej muzyki. Wybierz gorące rytmy, które zachęcą do wyjścia na parkiet nawet najbardziej opornych tancerzy. Choć już mało oryginalne, ale wciąż cieszące się niezwykłą sympatią – jest karaoke. By wcielić się w lidera ulubionego rockowego zespołu nie trzeba specjalnego sprzętu – wystarczą piosenki z tekstem, które bez problemu znajdziesz w sieci.

9. Trzymaj budżet w ryzach

Ustal wcześniej i poinformuj znajomych, czy wydatki związane z przygotowaniami będą dzielone między wszystkich uczestników, czy koszty organizacji przyjęcia pokryjesz sam, jako gospodarz zabawy. Pierwsze rozwiązanie jest najbardziej optymalne i sprawi, że przygotowanie sylwestrowego party będzie dla Ciebie przyjemnym wyzwaniem!

10. Idziemy w miasto

Przygotuj scenariusz przyjęcia, by zabawa przez całą noc nie traciła tempa. Zorientuj się także, czy w Twoim mieście nie zaplanowano ciekawych atrakcji. Może przed północą załapiecie się na koncert ulubionego zespołu lub niesamowity pokaz sztucznych ogni!