Wyniki badań dotyczących poziomu zadowolenia z seksu wśród mieszkańców świata przedstawiono w Pradze. Według naukowców aż 75 procent Czechów zadeklarowało zadowolenie z życia seksualnego, a jedynie 25 proc. z nich uznało je za przeciętne lub poniżej przeciętnego.

Większość naszych południowych sąsiadów pytanych o powody tak wysokich ocen swojego seksu, wskazuje na wzajemne zrozumienie i harmonię w związku - informuje wp.pl. Podobnie badania komentuje profesor Petr Weiss z Instytutu Seksuologii Uniwersytetu Karola w Pradze, który za główne czynniki wpływające na zadowolenie ze współżycia uważa psychologiczną harmonię i poprawną komunikację między partnerami.

Nie wiadomo czy recepta na sukces w łóżku leży w niezwykłych seksualnych umiejętnościach Czechów czy w ich optymizmie. Z badań wynika, że czescy mężczyźni nie przywiązują większej wagi do długości penisów, a rozmiar nie ma wpływu na ich zadowolenie z seksu. Aż 72 procent kobiet deklaruje, że doświadcza zarówno orgazmów łechtaczkowych jak i waginalnych.