Wybierając kwiaty zgodnie z ich znaczeniem możesz w prosty sposób wyrazić swoje uczucia. Róże to jedne z najpopularniejszych kwiatów, którymi obdarowujemy kobiety. Wybierając je powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kolor. Czerwone róże oznaczają gorącą miłość, ale za to żółte kojarzą się z zazdrością i złośliwością, a w Turcji symbolizują rozwód.

Białe róże to szacunek i niewinność, dlatego będą idealne jako prezent dla nowożeńców. Pomarańczowe z jednej strony oznaczają zdradę, ale z drugiej pożądanie. Kolor różowy symbolizuje przyjaźń, a niebieski wierność.

Od koloru zależy także znaczenie goździków. Czerwony to podziw, biały symbolizuje niewinność, a różowy – wieczną pamięć. Uważać trzeba z kolorem żółtym, który jest równoznaczny z pogardą.

Dając kobiecie bukiet konwalii, okazujemy swój zachwyt nad jej urodą. Zupełnie inne znaczenie ma cyklamen, za pomocą którego można przekazać informację o definitywnym rozstaniu. Z negatywnymi uczuciami kojarzy się także żonkil, który symbolizuje zazdrość oraz żółty tulipan oznaczający bezsensowną miłość.

Wyrazem miłości są czerwone chryzantemy i tulipany, niebieskie hiacynty symbolizują stałość w uczuciach, frezją dajesz sygnał o chęci do flirtu.