CAAT (Captive Air Amphibious Transporter) nie jest wbrew pojawiającym się w sieci komentarzom pływającym czołgiem. Został opracowany jako wysoce mobilny transporter, zdolny do dostarczania zaopatrzenia w wyjątkowo trudnych warunkach terenowych - informuje gadzetomania.pl.

Wehikuł świetnie radzi sobie w każdym terenie. Udostępnione przez agencję materiały pokazują jak CAAT porusza się po terenie podmokłym oraz na głębokich zbiornikach. Sekretem konstrukcji są specjalnie zaprojektowane gąsienice.

Już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę ich rozmiar. Nietypowy wygląd wynika z tego, że ogniwa gąsienic pełnią zarazem funkcję pływaków. Wykonane z odpornego kompozytu nie tylko utrzymują amfibię na powierzchni wody, ale też dzięki bardzo małemu naciskowi wywieranemu na podłoże zapobiegają grzęźnięciu w trudnym terenie - podaje gadzetomania.pl.

http://youtu.be/aAxpJNI5u4Q

Według założeń konstruktorów, pojazd powinien sprawdzić się w miejscach dotkniętych klęskami żywiołowymi. CAAT miałby zaopatrywać obszary odcięte przez wodę, bez konieczności przeładowywania transportu na brzegu.

Wynalazek ma usprawnić przeprowadzanie akcji w trudnych warunkach, jednak nie wykluczone, że zainteresuje się nim także wojsko.