Jak podaje dailymail.co.uk, naukowcy odkryli, że spanie w konkretnej pozycji może przyczynić się do powstawania erotycznych snów.

W grupie badanych przez naukowców osób, najbardziej podatne na tego rodzaju marzenia senne były osoby, które zasypiały na brzuchu. Śnili o tym, że są krępowani, nie mogą się ruszyć.
Naukowcy uzasadniają tego rodzaju zachowanie niewielkim dostępem tlenu do organizmu. Informacje o przyciśniętej klatce piersiowej oraz trudnościach z oddychaniem docierają do mózgu i generują konkretne obrazy.

Badania zostały przeprowadzone przez naukowców z Shue Yan University w Hong Kongu. Badacze rozmawiali z 670 studentami, z których dwie trzecie stanowiły kobiety. Wszystkie osoby wypełniły ankiety na temat ich marzeń sennych.

Dane w ankietach dotyczyły intensywności oraz tematów, które przewijały się w snach. Respondenci musieli również podzielić się tym w jakiej pozycji najczęściej zasypiają.

"Uważam, że mózg podczas snu wcale nie jest całkowicie oderwany od świata zewnętrznego i bodźców - także tych docierających z otoczenia. Prawdopodobnie wpływają one na treści snu częściej niż mogłoby się wydawać" - mówi Calvin Kai-Ching Yu dla "Daily Mail".

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie "Dreaming".