Naukowcy z University at Buffalo Research Institute przeprowadzili badania, z których wynika, że osoby spożywające drinki złożone z alkoholu i napojów energetycznych są bardziej skłonne do uprawiania niezobowiązującego seksu z przypadkowymi osobami.

Ankietę przeprowadzono w grupie 648 studentów w wieku 18-40 lat, z czego 52,5% stanowili mężczyźni. Okazało się, że połączenia alkoholu z napojami zawierającymi kofeinę są bardzo popularne, spożywał je co trzeci ankietowany.

Z badań wynika, że 45,1% stosunków seksualnych odbytych przez respondentów miało charakter przypadkowy, 43,6% badanych nie zastosowało prezerwatyw, a 24,8% uprawiało seks w stanie nietrzeźwym.

Zdaniem kierującej badaniami Kathleen E. Miller kofeina zawarta w napojach energetycznych zaburza postrzeganie własnej trzeźwości, przez co wypijamy więcej alkoholu, a później nie kontrolujemy swoich zachowań.

Stan upojenia ułatwia przełamywanie barier i zawieranie znajomości z obcymi, co skutkuje jednorazowymi chwilami uniesień, które niejednokrotnie kończą się ciążą, chorobami, itd…