Finał odbędzie się na wyspie Bali 28 października. Jak powiedziała PAP Life Justyna Rajczyk, już teraz, mimo wakacji, intensywnie szykuje się do tego występu.

Sportowo tańczę taniec towarzyski, ale właśnie skończyły mi się treningi zaczęłam więc chodzić na siłownię. Szlifuję języki, zwłaszcza angielski. Konkurs jest bardzo proekologiczny, działam również w tym kierunku - powiedziała.

Finalistka konkursu Miss Earth / missearthpoland.pl

Justyna Rajczyk prowadzi bloga na którym opisuje swoje przygotowania (www.missearthpoland.pl), ma także swój fanpage na Facebooku. Jak przyznała, jest bardzo dumna z faktu, że przyjdzie jej reprezentować ojczyznę w międzynarodowym konkursie.

Finalistka konkursu Miss Earth / missearthpoland.pl

W ubiegłym roku brałam udział w finale Miss Polonia. To właśnie biuro konkursu zdecydowało, że pojadę na finał Miss Earth. To dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Wcześniej reprezentowałam swoje miasto, uczelnię czy województwo. Teraz będę reprezentowała swój kraj, jestem bardzo dumna z tego powodu - wyjaśniła.

Finalistka konkursu Miss Earth / missearthpoland.pl

Piękna studentka przyznała, że znane jej są powszechne i krzywdzące opinie na temat urody dziewcząt z politechnik. Jej zdaniem to wina zbyt małej liczby przedstawicielek płci pięknej na uczelniach technicznych. Sama od dłuższego czasu intensywnie wspiera akcję "Dziewczyny na politechniki".

Wybierając uczelnie zastanawiałam się, czy politechnika będzie dla mnie odpowiednią uczelnią, teraz wiem, że podjęłam dobrą decyzję. Zachęcam wszystkie wahające się dziewczyny, by wybierały właśnie politechnikę, jeśli czują, że to tam będą mogły rozwinąć swoje skrzydła - powiedziała.

Finalistka konkursu Miss Earth / missearthpoland.pl

Przyszła (jak wierzymy) Miss Earth pochodzi z podzielonogórskiej Nowej Soli. Do Poznania przeprowadziła się pod koniec szkoły średniej, znajdując tam odpowiedniego partnera do tańca. Ma 173 cm wzrostu, brązowe oczy, jest brunetką. Jej wymiary to 87-60-88

Pytana o plany na przyszłość stwierdziła, że poza zdobyciem tytułu najpiękniejszej zawalczy o tytuły inżyniera i magistra. Chce pracować w instytucji związanej z ochroną środowiska, a także otworzyć własną szkołę tańca.