Męska masturbacja nie wywołuje już takich emocji, jak jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy był to temat tabu i panowie raczej niechętnie przyznawali się do seksu w pojedynkę.

Dzisiaj świadomość seksualna mężczyzn zdecydowanie wzrosła. Panowie nie tylko nie wstydzą się już o tym mówić, ale coraz częściej korzystają z profesjonalnych erotycznych gadżetów, dzięki którym masturbacja sprawia im jeszcze większą przyjemność. Jednym z takich przedmiotów jest masturbator.

Jest wykonany z silikonu bądź z elastomeru przypominającego kolorem i teksturą ludzkie ciało. Ma kształt tuby, choć z zewnątrz wygląda zupełnie niepozornie. Osoba niewtajemniczona nie zorientuje się do czego służy. Niektóre z tych zabawek mają odpowiednie kształty, np. ust, waginy czy odbytu i najczęściej są odwzorowaniem prawdziwych stref intymnych modelek lub gwiazd erotycznego show businessu - opowiada Robert Strzelecki z salonu erotycznego Refform Fetish Store. I dodaje, że używając masturbatorów należy pamiętać o korzystaniu z lubrykatów.

Takie profesjonalne masturbatory mają różne wypełnienia. Jedne "udają" odbywanie tradycyjnego stosunku waginalnego, inne upodabniają masturbację do odbywania stosunku oralnego, jeszcze inne stosunku "na jeźdźca".

http://youtu.be/V9umnBg-Jiw


Najpopularniejszymi masturbatorami w Polsce są gadżety wyprodukowane przez japońską firmę TENGA. W Japonii jest to absolutny hit, to najczęściej kupowana tam zabawka dla dorosłych. Ich miesięczna sprzedaż wynosi ok. 150 000 sztuk
– zdradza Robert Strzelecki.

Okazuje się, że seks w pojedynkę to nie tylko przyjemność.Według wielu specjalistów masturbacja mężczyzn to bardzo pozytywne zjawisko. Mężczyznom, którzy nie mają stałej partnerki pozwala rozładować napięcie, rozluźnia, pomaga w problemach z bezsennością.