"Daily Mail" opublikował wyniki badań Sex Census 2012 przeprowadzonego na 25 tys. osób, według których w wieku 30-39 lat jesteśmy najbardziej niezadowoleni ze swojego życia intymnego. Rozczarowanie seksem zadeklarowało aż 25% ankietowanych w tym wieku. Co trzeci z nich przyznał, że negatywny wpływ na pożycie miała opieka nad dziećmi, nadmiar obowiązków domowych oraz problemy finansowe.

Nie mamy się jednak czego obawiać, gdyż z badań wynika także, że kryzys mija po czterdziestce i wraz z wiekiem poziom zadowolenia z seksu wzrasta. Niezadowolonych z życia intymnego było zaledwie 5% ankietowanych w wieku 50-59 lat.

Co ciekawe, 18-latki oceniły swoją seksualną pewność siebie w dziesięciostopniowej skali na 4, a panie 60-letnie przyznały sobie o dwa punkty więcej... Mimo wszystko, nie to zaskakuje najbardziej. Badania wykazały bowiem, że 19% osób, które skończyły już 70 lat wykorzystuje portale społecznościowe do poszukiwania partnerów do niezobowiązującego seksu. Kiedyś trzeba nadrobić stracone lata…