O próbie stworzenia awatarów myśli już nawet amerykańskie wojsko i agencja DARPA, a Rosjanie prognozują, kiedy będzie można zuploadować sobie mózg. Szczególnie przewidywania tych ostatnich są dosyć ambitne i prorokują, że nauka doścignie fantastykę już niedługo. Być może kolejną cegiełkę do tego planu dołoży firma Festo – twórcy m.in. geometrycznego latawca – podaje gadzetomania.pl.

Prezentowany na filmie prototyp ExoHand tworzą dwa podstawowe elementy. Pierwszy z nich to robotyczne ramię, zbudowane tak, aby działać z dużą siłą, ale i precyzją. Drugi element to rękawica służąca jako kontroler. Co ciekawe jest ona na tyle doskonałym urządzeniem, że sterujący ręką może również „odczuwać” chwytany obiekt. To rozwiązanie znacznie ułatwia proces sterowania i czyni go bardziej naturalnym.

http://youtu.be/EcTL7Hig8h4

Podobnych projektów widzieliśmy już co najmniej kilka, ale to bardzo dobra oznaka. Tego typu technologia jest cały czas rozwijana, na rynku pojawiają się nowi gracze i pozostaje jedynie czekać, aż ktoś zacznie produkować takie maszyny komercyjnie - podaje gadzetomania.pl.