Z pewnością na sali kinowej, w pierwszym rzędzie zobaczymy miłośnika habitów, premiera Silvio Berlusconiego, nie będzie tam natomiast przedstawicieli Ligi Katolickiej.

Członkom organizacji nie podoba się sposób, w jaki twórcy pokazali w filmie zakonnice. Jedną z nich gra modelka Kate Upton (znana jako "twarz" z okładki "Sport Illustrated Swimsuit 2012"), która prezentuje swoje wdzięki w czarnym bikini i zakonnym czepcu na głowie, a na szyi ma różaniec. Organizacja uznała, że taki wizerunek mniszki "jest niedopuszczalny" - informuje tvn24.pl.

Wytwórnia broni się tłumacząc, że "The three stooges" to typowa komedia slapstickowa, której podstawą są gagi, a przedstawione w ujęciu komediowym zakonnice, nie powinny wywoływać niczego poza śmiechem.

Prezes Ligi Katolickiej stwierdza, że kiedyś Hollywood było pełne szacunku dla religii, dziś skupia się jedynie na jej wyśmiewaniu. Jego zdaniem, kpiny dotyczą najczęściej katolicyzmu. Czy tak jest w rzeczywistości? Oto najbardziej kontrowersyjne fragmenty filmu.

http://youtu.be/s1R4b04mxOs