Pod sam koniec marca na poligonie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu miał miejsce pokaz broni strzeleckiej produkowanej przez niemiecki Heckler & Koch, jak również prezentacja amunicji, ręcznych wyrzutni pocisków dymnych oraz różnego rodzaju granatów ręcznych koncernu Rheinmetall - podaje serwis altair.com.pl.

>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>

To pierwszy tego typu pokaz w Polsce. Żołnierze Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych oraz Żandarmerii Wojskowej mieli okazję dokładnie obejrzeć nowy sprzęt oraz przetestować go na strzelnicy.

http://youtu.be/2YgK_EhwulY


HK121, w przeciwieństwie do opracowanych przez FN Herstal Minimi-7,62 i IWI Negev NG7 nie jest ręcznym karabinem maszynowym do naboju 7,62 mm x 51 NATO, ale rasowym, pełnokrwistym uniwersalnym karabinem maszynowym (HK121 – nowy ukm z Oberndorfu, 2011-04-18). Innymi słowy, to broń przeznaczona raczej do prowadzenia długotrwałego ognia ciągłego i montowana na pojazdach wszelkiego rodzaju: lądowych, powietrznych i pływających, niż wykorzystywania go w formie erkaemu przez spieszoną piechotę. Mimo to broń wyposażono w dwójnóg, jak również montaż do 50-nabojowego pojemnika amunicyjnego, wykorzystywanego do strzelania z przygodnych stanowisk - podaje altair.com.pl

http://youtu.be/MS29cQDD3Ug


Karabin posiada 3-przełożeniowy regulator gazowy, dzięki któremu żołnierze mogą zmieniać szybkostrzelność (od 600 do 800 strzałów na minutę).