W jaki sposób działa urządzenie? Podczas procesu mówienia używa się nie tylko ust, ale i uszu. Formułując słowa, człowiek jednocześnie słucha tego, co wydobywa się z gardła, a mózg na bieżąco kontroluje wypowiadane kwestie. SpeechJammer zakłóca ten proces, a zjawisko, które generuje, jest określane jako opóźnione sprzężenie słuchowe – podaje gadzetomania.pl.

>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>

Broń emituje przechwycony sygnał dźwiękowy z opóźnieniem wynoszącym kilkaset milisekund. Efekt działania SpeachJammera prezentuje film.

http://youtu.be/USDI3wnTZZg


Do zbudowania prototypu wykorzystano mikrofon kierunkowy, głośniki i czujnik odległości. Tylko precyzyjny pomiar odległości pozwoli na właściwe obliczenie opóźnienia. Aktualna wersja broni ma zasięg 30 m.

dailymail.co.uk

Gdzie SpeachJammer znajdzie zastosowanie? Pierwszym z zastosowań podawanych przez wynalazców jest możliwość utrzymania ciszy w miejscach, które tego wymagają. Drugim, podawanym przez jego twórców jest możliwość normalnego prowadzenia debaty, gdzie rozmówcy nie będą mogli się nawzajem przekrzykiwać (oj, coś takiego przydałoby się i u nas) - czytamy w serwisie geekweek.pl.