26-letnia Irina Shayk pochodzi z Rosji. W wieku 19 lat wzięła udział w konkursie piękności "Miss Chelyabinsk", co otworzyło jej drzwi do kariery modelki i wyjazdu do Paryża. Irina nie przypomina jednak typowej rosyjskiej modelki z wybiegu mody. Charakteryzuje się pełnymi kształtami i latynoską urodą, którą jak przyznaje zawdzięcza tatarskim korzeniom ojca. Przy wzroście 1,78 może się pochwalić talią osy, a jej wymiary to: 86-58-88.

>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>

Pełnym kształtom zawdzięcza nie tylko 10. pozycję w rankingu Models.com na "najseksowniejszą modelkę świata", ale także wiele kontraktów z firmami produkującymi bieliznę i stroje kąpielowe. Wielokrotnie gościła też na łamach "Sport Illustrated Swimsuit Issue" - słynnego magazynu, który w całości poświęcony jest sesjom strojów kąpielowych zrealizowanym na egzotycznych plażach. Modelka wielokrotnie występowała także w odważnych sesjach w magazynach dla mężczyzn m.in. "GQ" i "Esquire". Aktualnie można ją podziwiać na okładce męskiego magazynu "FHM South Africa".

Hobby seksownej modelki jest muzyka - od 9 roku życia gra na pianinie.

Irina Shayk i Cristiano Ronaldo, zawodnik Realu Madryt i reprezentacji Portugalii, poznali się wiosną 2010 roku za sprawą domu mody Armani, w którego reklamach oboje występowali. Nie tylko bowiem Irina realizuje się występując w kampaniach reklamowych. Również Ronaldo miał okazję pokazać swoje wysportowane ciało w reklamie bielizny Armaniego, w której wystąpił u boku aktorki Megan Fox. Piłkarz "wykopał" z tej reklamy swojego kolegę po fachu - przed nim jako model bielizny Armaniego pracował David Beckham.