Zdradzeni leczą rany w internecie

Faceci, którzy przeżyli zdradę szukają pomocy w internecie. Strony internetowe i fora pękają w szwach od ilości zamieszczanych tam historii o zakończonych związkach. Portale dla zdradzonych umożliwiają kontakt z pomocnymi w takich sytuacjach instytucjami. Kto może pomóc? Detektywi, prawnicy, psycholodzy, poradnie rodzinne.

 
>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>
 

Stereotypy

Jednym z najbardziej znanych stereotypów dotyczących „skoków w bok” jest ten, że to mężczyźni zdradzają częściej niż kobiety. Skutecznie obala go Zbigniew Wojtasiński w swojej najnowszej książce „ 101 mitów o seksie”. Autor przedstawia wyniki ostatnich badań przeprowadzonych w środowiskach wielkomiejskich z których wynika, że różnice między płciami pod kątem ilości zdrad są niewielkie. Panie jednak zdradzają inaczej niż panowie. Najczęściej z kimś kogo dobrze znają, z byłym partnerem, przyjacielem, miłością z dawnych lat.

Kiedy zdradzają?

Jak donosi huffingtonpost.com najwięcej kobiet szuka okazji do zdrady tuż po walentynkach. Psycholodzy wyjaśniają, że jest to bez wątpienia skutek rozczarowania Dniem Zakochanych. To jednak nie jedyny powód kobiecej zdrady. Ciekawe wyniki badań przedstawia portal msfera.pl. Okazuje się, że 40 % kobiet jest w stanie zdradzić partnera z powodu kłótni by zrobić mu na złość… Taka sama ilość kobiet dopuści się zdrady aby zakończyć związek. 30 % kobiet zdradzi, gdy będzie miała okazję zrobić to z wymarzonym facetem, 20 % zrobi to na imprezie gdy podpuszcza ją do tego koleżanki, 15 % ankietowanych kobiet jest gotowych na zdradę w odwecie za twoją wcześniejszą zdradę. I tu uwaga- w takiej sytuacji zrobi to z twoim kumplem, nawet jeśli nie będzie się jej podobał - podaje msfera.pl.

Usprawiedliwienia

W tej kwestii obie płcie znajdują całą masę usprawiedliwień. Zarówno panie, jak i panowie potrafią uruchomić mechanizmy obronne, potrafią wyłożyć całą teorię, która uzasadnia zdradę, nawet wskazuje na to, że była ona konieczna – mówi prof. Lew-Starowicz w wywiadzie dla PAP Life.

Mężczyzna zdradzony

Mężczyzna zdradzony oczywiście jest zły, przeżywa to, cierpi jest wściekły, ale przede wszystkim jest sponiewierany. Jaka więc może być jego zemsta? Może zabić z zazdrości, ale jak wiemy zabójstw z tego powodu w Polsce jest niewiele. Może pobić kochanka żony, ale to raczej na nikim nie zrobi wrażenia. Może dać upust emocjom bijąc żonę, ale wtedy będzie miał wyrzuty sumienia, że uderzył kobietę. W przypadku zdradzonych kobiet zemsta faktycznie ma słodki smak. W kobietach uruchamiany jest cały system, angażowane są zastępy przyjaciółek, robi się z tego dosłownie serial – wyjaśnia Lew-Starowicz dla PAP Life.

  

  
Okazja do zdrady

W internecie jak grzyby po deszczu powstają nowe portale nakłaniające małżonków do skoku w bok. Wystarczy wymienić amerykański AshleyMadison.com z blisko 12,7 mln użytkowników oraz znacznie mniejszy, brytyjski illicitencounters.com z 650 tys. zarejestrowanych "randkujących małżonków". Dla właścicieli tych serwisów seks i miłość to po prostu kolejny produkt na którym można nieźle zarobić.