Mężczyzną, który uległ urazowi zajęła się Klinika Urologii szpitala im. WAM w Łodzi. Okazało się, że jego męskość uratuje jedynie zabieg chirurgiczny. Podczas aktu seksualnego, nastąpiło pęknięcie powięzi otaczającej ciało jamiste, które, wypełnione krwią, usztywnia członek. Pacjent miał duży obrzęk i krwiak. Zrobiono mu badanie tomograficzne w celu ustalenia miejsca i wielkości urazu. Zabieg polegał na zszyciu powięzi. Był wykonany w znieczuleniu i trwał około pół godziny – wyjaśnia kierownik kliniki prof. Marek Sosnowski.


>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>


Zdaniem lekarzy rokowania co do powrotu do pełnej sprawności seksualnej są dobre. Pacjent odczuwa jeszcze skutki dużego stresu z jakim musiał się uporać, jednak czuje się już dobrze.

Do złamania penisa może dojść wyłącznie w trakcie wzwodu. Najczęściej jest to konsekwencja intensywnych igraszek w łóżku, kiedy członek zbyt silnie uderzy w kość łonową partnerki. Zdarzają się także złamania podczas masturbacji, ale nie wszystkie przypadki mają związek z seksem. Pewnego mężczyznę kontuzja ta spotkała podczas gry w amerykański futbol od uderzenia kaskiem innego zawodnika…