Badacze postanowili potwierdzić w sposób naukowy na co mężczyźni zwracają największą uwagę w obecności pań. Eksperyment polegał na zaprezentowaniu grupie mężczyzn kilku zdjęć tej samej kobiety, której talia i rozmiar biustu na poszczególnych zdjęciach były modyfikowane cyfrowo. Stwierdzenie, która część ciała interesuje mężczyzn najbardziej możliwe było dzięki specjalnej aparaturze obserwującej ruch gałki ocznej.

 
>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>
 

Na pierwszej pozycji uplasowały się piersi, które mężczyźni obserwowali w pierwszej kolejności i najdłużej. Kolejne miejsce zajęła talia, a twarzy kobiet uwagę poświęcało jedynie 20% badanych.

Za zwracanie największej uwagi na kobiecy biust i talię naukowcy obwiniają ewolucję. Panie obdarzone dużym biustem i wąską talią mają najwięcej estrogenu, są więc najbardziej płodne, a mężczyźni nieświadomie poszukują partnerek, które zapewnią przetrwanie gatunku. 

 
http://youtu.be/sF7K5bsj7mk
 

Takie naukowe wytłumaczenie raczej nie przekona żadnej pani, ale z drugiej strony kobiety zwracają największą uwagę na męskie pośladki, a na to nie ma już żadnego uzasadnienia, nawet ewolucyjnego.